Finał Pucharu Polski:Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 43:24 (20:10)

Drużyna Budowlanych Łódź po raz trzeci w swojej historii sięgnęła po Puchar Polski. Od samego początku meczu to oni dyktowali warunki gry i ich zwycięstwo nawet na chwilę nie było zagrożone.

Już w trzeciej minucie Łukasz Żórawski przedarł się lewą stroną i zdobył przyłożenie dla Budowlanych. Podwyższenie skutecznie wykonał Stępień i było 7:0 dla łodzian. Kiedy gospodarze prowadzili 13:0, swoje pierwsze punkty zdobyła Lechia. Akcję gości zakończył przyłożeniem Tomasz Rokicki, a podwyższył Dawid Popławski. Na przerwę zawodnicy Budowlanych schodzili z 10-punktową przewagą.

Drugą część spotkania rozpoczął od mocnego uderzenia Kacper Ławski, który przeprowadził widowiskową akcję i zodbył kolejne 5 pkt dla gospodarzy, a że Tomasz Stępień miał swój dzień, to Budowlani mogli dopisać sobie kolejne 2 pkt z podwyższenia. Tylko na moment od 59 do 64 minuty goście mogli jeszcze mieć nadzieję na zmianę niekorzystnego dla nich rezultatu gry. Zdobyli wówczas w sumie 14pkt. Jednak to tylko podrażniło łódzkich rugbistów, kótrzy zdobywając kolejne 8pkt ustalili wynik spotkania na 43:24. Miejmy nadzieję, że to, co skandowali kibice po zakończonym spotkaniu stanie się faktem "puchar już mamy na mistrza Polski czekamy".

"Przygotowaliśmy się dobrze do tego spotkania i wyciągnęliśmy wnioski z dwóch przegranych, ale dobrych w naszym wykonaniu meczach ligowych z Lechią i Arką Gdynia. Nie spodziewałem się jednak, że wygramy w tak efektowny i przekonujący sposób. Przygotowani byliśmy na ciężką walkę, jednak przeciwnik zagrał słabiej, niż się spodziewaliśmy. Byliśmy dzisiaj szybsi, ruchliwsi i skuteczni. Chcieliśmy zmęczyć przeciwnika i rozstrzygnąć losy meczu w drugiej połowie, a okazało się, że już na początku pierwszej objęliśmy prowadzenie i nie oddaliśmy go do końca. Zagraliśmy najlepiej, jak potrafimy. Pomogli nam bardzo Kacper Ławski i Krzysiek Hotowski, którzy wzmocnili zespół i byli naszymi liderami. Jeżeli dojdą do tego Kamil Bobryk i po kontuzji Merab Gabunia, to niech się nas boją inne kluby, bo możemy jeszcze sporo namieszać w lidze" - powiedział po meczu dla PAP trener Budowlanych Mirosław Żórawski.

Skład drużyn:
Budowlani Łódź**: **Łukasz Sachrajda, Krzysztof Szulc, Michał Królikowski, Przemysław Kata, Dominik Fortuna, Przemysław Szyburski, Stanisław Niedźwiecki, Kacper Ławski, Maciej Pabjańczyk, Łukasz Żórawski, Dariusz Kaniowski, Piotr Gomulak, Krzysztof Hotowski, Andrzej Milczak, Tomasz Stępień oraz Tomasz Grodecki, Artur Maros, Sebastian Łuczak, Krzysztof Serafin, Maciej Maciejewski, Jakub Andrzejczak, Paweł Grabski.

Lechia **Gdańsk**: Rafał Witoszyński, Rafał Sajur, Sławomir Kaszuba, Jakub Jasiński, Zurab Korkotadze, Rafał Doroszkiewicz, Karol Hedesz, Rafał Wojcieszek, Bakuri Czubinadze, Dawid Popławski, Piotr Piszczek, Zurab Zvidadze, Tomasz Rokicki, Konrad Pisarek, Piotr Jurkowski oraz Rafał Kwiatkowski, Mariusz Michalak, Krzysztof Krzewicki, Krzysztof Zieliński, Paweł Sienkiewicz, Robert Kwiatkowski.

Punkty:
Budowlani Łódź: Tomasz Stępień 18, Andrzej Milczak 15, Łukasz Żórawski 5, Kacper Ławski 5.

Lechia Gdańsk: Dawid Popławski 9, Tomasz Rokicki 5, Jakub Jasiński 5, Rafał Wojcieszek 5.