Operatorzy musieli chronić się przed ewentualnymi opadami deszczu pod specjalnym parasolem Operatorzy musieli chronić się przed ewentualnymi opadami deszczu pod specjalnym parasolem

Operatorzy musieli chronić się przed ewentualnymi opadami deszczu pod specjalnym parasolem. (© fot. Janusz Kubik )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na potrzeby debiutanckiego filmu Sylwestra Jakimowa "Koleżanki" na parkingu przy al. Kościuszki (skwer naprzeciwko nowo powstających biurowców) stworzono w środę przejście dla pieszych.

Przez dwie godziny trąbiły klaksony, a tłum ludzi próbował przejść na drugą stronę.

Nie obeszło się bez nerwów głównych bohaterek - Baśki i Sandry, gdy omal nie wpadły pod koła czerwonego auta.

Na szczęście scena była zaaranżowana, a występujące w tych rolach Angelika Adamczyk i Ewelina Milczarek nieźle radziły sobie na planie. Tym bardziej że obie to amatorki, które trafiły do filmu prosto z castingu w gimnazjum przy ul. Ogrodowej.

- Najtrudniejsze są powtórki, ale praca na planie bardzo mi się podoba - opowiada Angelika Adamczyk.

- Tyle że trochę zimno, a my gramy w cienkich strojach galowych, bo to koniec roku szkolnego - dodaje Ewelina Milczarek.

30-minutowy film będzie opowiadał historię przyjaźni dwóch dziewczyn, które po zakończeniu roku szkolnego postanawiają powłóczyć się po mieście. W "Koleżankach" zagra wiele łódzkich miejsc. Będzie przejście podziemne na al. Piłsudskiego przy stadionie Widzewa, dworzec Łódź Kaliska, ul. Piotrkowska oraz łódzkie przystanki i autobusy MPK. Zdjęcia rozpoczęły się w poniedziałek w Klęku, w środę realizowano je jeszcze na ul. A. Struga. Potrwają w sumie 2 tygodnie, a film ma być gotowy w marcu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!