(© fot. Janusz Kubik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Interesująco zapowiada się wiosenna edycja XIX Festiwalu Zdrowia i Niezwykłości. Swój udział zapowiedziało ponad dwustu wystawców.

Od piątku, przez trzy dni, Hala Expo przy ul. Stefanowskiego 30 gościć będzie zwolenników medycyny niekonwencjonalnej i alternatywnych metod leczenia.

W grudniu minie 15 lat od chwili, gdy po raz pierwszy odbył się największy w Polsce Festiwal Zdrowia, Wróżb i Niezwykłości. Od tamtej pory zmieniła się nieco jego nazwa, a targi odbywają się dwa razy w roku. Jedno tylko pozostaje niezmienne. Łodzianie wciąż tłumnie przychodzą do Hali Expo, by spotkać się z najlepszymi naturoterapeutami i poznać najnowsze trendy w tej dziedzinie. Jesienne targi przyciągnęły kilka tysięcy zwiedzających.

Karta prawdę powie

Impreza błyskawicznie nabierała tempa, ale początkowo główną siłę festiwalu stanowiły wróżki. To one stawiały się najliczniej. To tutaj sławę zdobywały Anastazja, Angelika, Hanna Melesz czy Akima. Do ich zaimprowizowanych gabinetów, pachnących kadzidełkami i tajemniczymi olejkami, ustawiały się kolejki osób szukających porady lub chcących poznać swoją przyszłość. Również w czasie kwietniowego festiwalu wiele wróżek i jasnowidzów zapowiedziało swój udział. Są wśród nich Amala, Fatima, jasnowidz Jacek Bombolewski, egzorcystka i jasnowidz Estera z Wrocławia czy wróżka Janina Ziółkowska-Sudolska.

Medycyna niekonwencjonalna

Naturoterapia zmusza do wyciszenia, spojrzenia w głąb siebie, do odpowiedzi na pytanie, co jest dla nas ważne. W czasach, gdy każdego bez wyjątku dopadają choroby cywilizacyjne, takie jak nadciśnienie, migrena, nowotwory, alternatywne terapie wydają się doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego sposobu leczenia lub receptą na fizyczne bolączki. Chociaż minęły czasy, kiedy na seans u Karola Jóźwiaka, Pawła Portalewskiego, Jana Wróbla czy Stefana Wrony trzeba było stać w wielogodzinnych kolejkach, chorzy wciąż przychodzą na imprezę specjalnie dla nich. Bioenergoterapeuci i kręgarze cieszą się ogromnym zaufaniem pacjentów. Dlatego tradycją stały się tzw. mosty uzdrawiające w wykonaniu bioenergoterapeutów ze Stowarzyszenia Mazowsze. To seans zbiorowy, w czasie którego kilka osób przekazuje energię większej grupie pacjentów równocześnie.

Wszystko dla zdrowia

Od dwóch lat hitem Festiwalu Zdrowia i Niezwykłości jest żyworódka. Peruwiańska roślina o cennych właściwościach leczniczych tak bardzo spodobała się łodzianom, że w listopadzie 2008 roku zdobyła ona najważniejszą nagrodę imprezy Złoty Promień "Expressu Ilustrowanego". Dla Zbigniewa Gerwatowskiego, który specjalizuje się w acumasażu (Złoty Promień 2003 rok) przyjazd na łódzki festiwal oznacza ból pleców i dłoni. Przez trzy dni masażysta nie ma chwili dla siebie, bo od momentu otwarcia targów każdy, kto cierpi na schorzenia kręgosłupa chce zasiąść na jego osobliwym krzesełku i poddać się zabiegowi, który błyskawicznie stawia na nogi. Takich festiwalowych hitów jest więcej. To m.in. Biszolin, dezodorant deokryształ, poduszka magnetyczna butterfly czy herbatka Virumin. Zawsze oblegane jest stoisko gdańskiej Ziai, kolejki ustawiają się też do irydologów.

Zioła i kosmetyki

Kolejne edycje Festiwalu Zdrowia i Niezwykłości przyciągają nowych wystawców, a tych którzy związani są z nim od dawna zmusza do poszukiwania nowych produktów wspomagających zdrowie i urodę. Dlatego coraz więcej jest nowoczesnych foteli masujących, domowych spa, przenośnych gabinetów z wykorzystaniem lampy bioptron, soli kąpielowo-leczniczych, kosmetyków z wyciągiem z ziół, zdrowej żywności, herbatek, olejów i tego co niezbędne w każdym wieku, by żyć zdrowo.

Współorganizatorami festiwalu są Międzynarodowe Targi Łódzkie oraz spółka Marvel. Festiwalowe stoiska w Hali Expo przy ul. Stefanowskiego 30 będą czynne dziś w godz. 11-19, w sobotę i niedzielę w godz. 10-19. Bilet wstępu kosztuje 8 zł.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

angelika (gość)

o zdrajcy Komorowskim , obiecującym w grudniu 65 milardow dolarow w izeraelu tamtejszemu premierowi i organizacją żydowskim
e swojej, czy naszej kieszeni?
o Olechowskim na cichej wysoce popłatnej posadzie w banku Goldman Sachs- tak to ten bank spekulujący na ogromną skale polską waluta w sztucznie wywołanym kryzysie , przez co polscy przedsiębiorcy stracili gigantyczne sumki,a Polacy swoje miejsca pracy)
o Tusku - przywożącym nam z Katynia wspaniały prezent i ogłaszającym :mamy sukces negocjacyjny - gaz ,gaz którego posiadamy nadmiar wystarczający na co najmniej 200lat -przywozi nam najbardziej długoterminowy kontrakt w dziejach Europy
na deser Strat 2 i Rurociąg przez Bałtyk i wszytko jasne , kolejny historyczny moment - p.Merkel szczerząca z zadowolenia zęby na widok Agenta KGB Putina.
Do tego zdrajca Tusk na sile naciskający na prywatyzacje KGHM- też nie wiecie dlaczego?
otóż pokłady złota szacowane na 800miliardow USD
wspominany gaz to co najmniej 500miliardow USD (bez łupkowego wciąż)+ największe w europie i wogole niewykorzystywane źródła geotermalne.
Takie są szacunki złóż gazu i ropy ostatnio potwierdzone , i z których jeszcze tego lata miała popłynąć ropa i gaz.
Taka to umowę i trumny przywozi nam Pan Premier i cała ta jego zgraja zdrajców wraz z naczelnym lizodupem Pawlakiem z Katynia
-http://tnij.org/glqd
-http://tnij.org/dvo3
-http://tnij.org/glqb
-http://tnij.org/girh
-http://tnij.org/glxc
-http://je.pl/oauk

Więcej na temat: