Fabryka Inżynierów XXI wieku ma być gotowa 30 września 2013 roku. Fabryka Inżynierów powstała przy ul. Stefanowskiego w centrum kampusu PŁ. Część hal fabrykanta Szai Rosenblatta wyburzono, pozostałe odrestaurowano i teraz przylegają do nowoczesnego gmachu na Politechnice Łódzkiej.

W halach Fabryki Inżynierów XXI wieku studenci będą badać m.in. silniki na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Gotową Fabrykę Inżynierów od zewnątrz może obejrzeć każdy. Widoczne na dachu turbiny służą nie tylko pozyskiwaniu "zielonej energii". Na Wydziale Mechanicznym będą spełniały również funkcje dydaktyczne. Dr inż. Łukasz Kaczmarek, prodziekan ds. studiów stacjonarnych mówi, że działanie kilku rodzajów tych urządzeń będą oglądać studenci, także przez komputery informujące o efektach pracy każdej z turbin.

Politechnika Łódzka szacuje, że w ciągu pierwszych pięciu lat od wybudowania gmachu Fabryki Inżynierów XXI w. z jego infrastruktury skorzysta ok. 5 tys. studentów.

Na wybudowanie Fabryki Inżynierów Politechnika Łódzka pozyskała 54 mln zł z funduszy unijnych

Liceum

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

och (gość) (ach...)

Student student = new Student();
String student = student.getStudent();
Work work = new Work();

if(student.equals(engineer) {
work.getGoodWork(sudent) ;
} else
work.goToPUP(student);

MIŚ (gość)

Studenci nie będą badać żadnych silników na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, ponieważ przez okres 5 lat w tym budynku nie będzie można prowadzić żadnej działalności o charakterze komercyjnym, ponieważ jest taki wymóg Unii Europejskiej, która sfinansowała budowę. Studenci będą badać silniki w ramach zajęć dydaktycznych.

impos (gość) (sklave)

Pracuje z masą inżynierów po politechnice Łódzkiej w łódzkiej firmie... Nie spieszno im do opuszczania polskich granic. Przesadzacie z tym, że nie ma nic dla nikogo w tym kraju. Tylko w jednym miesiącu miałem kilka ofert pracy z zapytaniem od kiedy mogę zacząć. Normalne umowy nie śmieciówki. Mam też znajomych pracujących fizycznie. Mają dobre zarobki i projekty na cały rok w przód. Nie można więc mówić, że nie ma pracy i za chlebem trzeba uciekać się na zachód. Pracy nie mają ci co im wiecznie za mało lub po prostu nie chcą pracować. Nie chcę brać wszystkich do jednego worka, bo zdaje sobie sprawę, że są tacy, którzy rzeczywiście mają problem ze znalezieniem pracy jednakże dla chcącego nic trudnego. W Polsce jest praca, tylko trzeba znać swoją wartość i umieć się wyeksponować przed potencjalnym pracodawcą.

Rapaport (gość) (Rosenblatt)

etymologia:
pol. siaja < franc. saie (cienka tkanina z gorszej przędzy); popularnie etymologia wyprowadzana jest od nazwiska fabrykanta Szaji Rosenblatta, produkującego wyroby marnej jakości,

sklave

Cudo Fabryka Inżynierów
Cieszyć by się należało ba z radości do góry podskakiwać.
A jednak jakoś nie raduję się w przeciwieństwie do cioci Angeli
czy Miłościwie Nam Panującej Elżbiety II....
Z naszych to podatków wybudowano tą uczelnię.
Za nasze podatki będą kształceni inżynierowie,
którzy wyjadą w świat za chlebem bo w Polsce nie będzie dla nich miejsca.
Kiedy słyszę Unia dofinansowuje, Unia daje, Unia tamto, Unia to ....
To tak sobie myślę.
Gdyby Gierek miał taką propagandę, to dzisiaj Solidarność kojarzyłaby się ludziom nie z Wałęsą, ale z lubelską fabryką czekoladek.
No i po takim praniu mózgu wierzę, że to sowieci odbudowali Polskę po wojnie.
Fakt brali za to od nas węgiel a my płaciliśmy im zbożem, mięsem, ziemniakami.....
Unia nic nam nie daje zwraca tylko część płaconych składek,
które to przewyższają znaczenie to co otrzymujemy z powrotem.
więcej:
http://sklave.manifo.com/