Rektor PŁ prof Rektor PŁ prof

Rektor PŁ prof. Stanisław Bielecki wmurowuje akt erekcyjny Fabryki Inżynierów XXI wieku. (© fot. Maciej Stanik )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Akt erekcyjny podpisany przez władze Politechniki Łódzkiej, województwa oraz metropolitę łódzkiego wmurowano w poniedziałek w ścianę wznoszonej na terenie uczelni technicznej Fabryki Inżynierów XXI wieku.

Nowoczesny obiekt dydaktyczno-laboratoryjny przy ul. Stefanowskiego, którego budowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku, powstaje na potrzeby Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Będzie to pięciokondygnacyjny budynek o powierzchni 8,5 tys. metrów kwadratowych. Znajdą się w nim nowoczesne laboratoria, hala technologiczna, sale wykładowe oraz pracownie informatyczne wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

W skład obiektu wejdzie też zabytkowy pofabryczny budynek zachowany na terenie kampusu PŁ. Budowa Fabryki Inżynierów ma się zakończyć w 2013 roku. 54 mln zł na ten cel uczelnia pozyskała ze środków Unii Europejskiej.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mark (gość)

Nie polecam Łodzi do studowianie . Jest to ohydne, smutne, depresyjne miasto. Wszędzie widać biede, puste budynki, rozwalające sie kamienice, żuli i alkoholizm .... Polecam Kraków ( piekne miasto ) oraz Warszawa ( może mniej piękne ale dynamicznie sie rozwija jak na stolice przystało )