Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Politechnika Łódzka ogłosiła we wtorek wykonawcę budowy Fabryki Inżynierów XXI Wieku.

Wypełniony laboratoriami i salami wykładowymi nowy gmach Wydziału Mechanicznego PŁ wybuduje firma Strabag, która wzniosła m.in. Centrum Terapii Protonowej w niemieckim Essen.

Inwestycja ma wartość 54 mln zł, a środki pochodzą z funduszy unijnych. Uczelnia zapowiada zakończenie budowy na połowę 2013 r. Termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od pogody w najbliższych miesiącach.

Nowy budynek stanie na terenie kampusu politechniki przy ul. Stefanowskiego iul. Żwirki, w miejscu dawnej fabryki Rosenblatta. Obecnie uczelnia korzysta z hali tej fabryki, która po rewitalizacji stanie się skrzydłem nowej pięciokondygnacyjnej siedziby Wydziału Mechanicznego. W tej jednostce PŁ kształci się aktualnie 2.400 studentów siedmiu kierunków.

- Nie wystarczą świetni nauczyciele, potrzebujemy także zaplecza, gdzie naukowcy będą się zajmować technologiami, które staną się powszechne 10 lat potem - mówił we wtorek prof. Stanisław Bielecki, rektor PŁ.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Romek (gość)

Oby byli studenci bo coraz mniej mlodych ludzi chetnych do nauki przedmiotow scislych. Chyba ze sciagniemy ich z Anglii bo jak maja placic £9000 za studia to pewno sie zwala tutaj.