Elektrociepłownia EC2 przy ul. Wróblewskiego znika z krajobrazu Łodzi [ZDJĘCIA]

szyk

Elektrociepłownia EC2, mieszcząca się przy ul. Wróblewskiego 26, jest pierwszą z trzech elektrociepłowni zbudowanych w Łodzi po II wojnie światowej.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z TERENU ELEKTROCIEPŁOWNI!

Budowa trwała 5 lat i została zakończona w 1960 roku. EC2 pracowała do 2015 roku, kiedy to została wyłączona z eksploatacji. W roku 2017 została sprzedana przez firmę Veolia.

20 ha terenu wraz z budynkami kupiła firma Hakamore. Nabywca rozbiera budynki i oczyszcza teren. EC2 po 60 latach istnienia znika z krajobrazu Łodzi.

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.03.2019, 09:32

Zim już prawie nie ma. EC powoli służy tylko do podgrzewania wody w kranie....

13.03.2019, 20:37

To powinna być ZAPASOWA elektrociepłownia, którą miasto powinno mieć w zanadrzu w przypadku awarii.
Ale jak można się domyślać, komuś nie jest na rękę jakakolwiek konkurencja.

13.03.2019, 18:45

30 lat rozwalania

13.03.2019, 15:18

To jest skandal!

13.03.2019, 14:05

Ptaszki ćwierkają że firma ATAL będzie tu budować osiedle , ale zobaczymy.
Niech położą te trzy wysokie kominy , urząd lotnictwa cywilnego będzie na pewno zadowolony.
Biorąc pod uwagę ścieżkę podejścia do lotniska jak i samą estetykę przestrzeni.
Powinno być naprawdę widowisko i jeszcze te grube chłodnie kominowe...

13.03.2019, 13:00

Dwie istniejące obecnie elektrociepłownie - EC4 (Widzew) i EC3 (Włókniarzy/Pojezierska) są w stanie "ogrzać" całą Łódź. Na terenie po EC2 powstanie osiedle mieszkaniowe usługi. No i dobrze :)

13.03.2019, 12:50

no i bardzo dobrze, to tylko straszylo i nic więcej.

13.03.2019, 12:24

Fajnie będzie kolejny hipermarket.....bo po wódke mam za daleko z akademika do sukcesji albo dino.

13.03.2019, 10:34

Dlaczego niszczą zabytek? Czy będzie tak samo jak z zajezdnią na Kilińskiego-Dąbrowskiego że zaczną działać jak już będzie zburzone?

13.03.2019, 09:38

Kiedy kładą komin?