(© Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W środę obok łódzkiej katedry rozdano 1.500 ciepłych posiłków. Akcję w ramach obchodów Dnia Walki z Ubóstwem przygotowały cztery organizacje kościelne zajmujące się pomocą dla ubogich.

Każdy kto w czwartek w południe przyszedł na plac przed łódzką katedrą dostał talerz gorącej grochówki, porcję kiełbasy i pół bochenka chleba. Organizatorami akcji były: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, Stacja Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów i Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości.

W ramach obchodów Dnia Walki z Ubóstwem o godz. 12 bp Adam Lepa odprawił w archikatedrze Mszę św. w intencji potrzebujących i tych, którzy prowadzą dzieła miłosierdzia.

Zobacz zdjęcia i film: http://expressilustrowany.pl/dzien-walki-z-ubostwem-grochowka-przed-katedra-film,artykul.html?material_id=507eb905142d5c5d77010000 Dzień Walki z Ubóstwem. Grochówka przed katedrą [FILM]

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

damianlodz (gość)

Bruno nie generalizuj!Potrzebujących było ze 80procent 20procent to wyłudzacze Ja jestem ubogi ale wstyd mi tak chodzić pracuje na zlecenie w ochronie od paru lat setki godzin wypłata marna micha po zrobieniu opłat pusta.Kupie leki i nic mi nie zostaje po 2tygodniach gdyby nie debet albo matka umarł bym z głodu ciuchów w ogóle nie kupuję nawet w lumpexach.Mam 30lat i licencjat oraz 4 zawody. . .

Bruno (gość)

Wypasione mordy i nowe ubranka tak na dzien dzisiejszy wygladaja ''UBODZY'' Ludzie w Lodzi na palcach jednej reki mozna bylo policzyc osoby naprawde potrzebujace, reszta przyszla sie najesc za darmoche i dostac chlebek a czemu nie? Tyle tylko ze oni maja ten chleb w domu i maja tez co jesc zostawcie potrzebujacym...........Totalna Zenada !!!!!!!!!

dziki (gość)

"...dostał talerz gorącej grochówki, porcję kiełbasy i pół bochenka chleba." Z sytuacji na zdjęciu wynika, że musieli jeść na stojąco, czyli akcja szczytna, ale wykonanie nie za bardzo.

kok (gość)

Nie dajcie się nabrać. Spójrzcie na nich: w większości młodzi, mają ręce i nogi i wcale nie są potrzebujący. Po prostu jak dają, to się bierze. Wiem doskonale jak bardzo wypaczony jest system opieki społecznej. To dojna krowa, z której najwięcej ciągną cwaniaki którym nie chce się pracować, bo tyle samo (i więcej) mogą wyciągnąć z opieki.

EOLSON (piterus)

Miałem kiedyś bar na Chojnach ... było około 400m ogródka , przychodzili różni ludzie żebrać , zarówno pijacy jak i naprawdę potrzebujący ... kiedy w ramach pomocy czyli obiadu + 10zł + piwa lub herbaty wymagałem ok15 minut koszenia trawy + wyrzucenia śmieci + ok 20 minut grabienie ... większość z nich odwracała się zawiedziona na pięcie ...
Zostali jedynie ci którzy naprawdę potrzebowali , ludzie by chcieli wszystko mieć za darmo i nie pracować !

piterus (gość)

Ciekawe. Jakby zorganizować akcje w ramach walki z ubóstwem - "Przyjdź, skoś trawnik przed Katedrą albo umyj schody a dostaniesz 2 litry zupy dla całej rodziny.". Ciekawe, jaka wtedy byłaby kolejka...

Łodzianka (gość)

Taki talerz cieplej zupy kościoły powinny mieć na co dzień dla najbiedniejszych a nie robić to od święta i robić z tego jakieś widowisko.Żenada !