Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do Łodzi przyjadą Japończycy, którzy pokażą jak uczyć dzieci matematyki

mm
pixabay.com
6 października w Łodzi odbędzie się międzynarodowa konferencja „Neuronauka w matematyce”, na którą przyjadą m.in. specjaliści z Japoni. Celem jej jest pokazanie jak zachęcić dzieci do odkrywania nowych metod liczenia wspierających poprawę wyników w nauczaniu. Łódź jest jednym z 2 miast w Polsce, w którym naucza się arytmetyki mentalnej certfikowaną japońską metodą Soroban pod patronatem Związku Soroban w Japonii.

Soroban to starożytna metoda liczenia doskonalona właśnie w Japonii, pozwalająca dzieciom i dorosłym na poprawienie umiejętności logicznego myślenia, szybkiego kalkulowania liczb w dowolnym zakresie. Wykorzystuje się w tym celu liczydło – abakus, a w dalszych poziomach nauki tylko wyuczoną logikę postępowania.

W krajach azjatyckich osoby uczące się tą metodą osiągają doskonałe wyniki związane z umiejętnościami zapamiętywania, a metody liczenia wykorzystuje się z powodzeniem w czasie negocjacji oraz innych zagadnieniach biznesowych wymagających sprawnego liczenia. Niektóre źródła mówią o wpływie korzystania z sorobanu na spowalnianie procesu starzenia się mózgu.

W Polsce działa tylko dwóch nauczycieli certyfikowanych, którzy mają uprawnienia do nauczania motodą Sorobanu. Jedną z nich jest pani Aneta Grzanek z Łodzi, która prowadzi Akademię Superminds.
Program Superminds Academy został stworzony przez sztab specjalistów naukowych, językowych i biznesowych po to aby zapoczątkować zmianę w mentalności i przekonaniach. Udowadniamy, że każdy człowiek jest w stanie przyswoić wiedzę szybciej, łatwiej i skuteczniej i w dodatku czerpać z procesu nauczania ogromna przyjemność.

Dzieci i młodzież wyposażane są w umiejętności, których nie mają szans nauczyć się w standardowej szkole, a które będą kluczowe aby w przyszłości osiągać sukcesy. Program składa się z trzech modułów: Matematycznego, naukowo biznesowego oraz społeczno językowego. Program zawiera w sobie właśnie Soroban jako podstawową metodę budowania kompetencji analitycznego myślenia. Dodatkowo rozwijane są kompetencje związane z myśleniem strategicznym, kreatywnością, wielojęzycznością, inteligencją emocjonalną, pracą zespołową i zarządzanie zespołem, rozwiązywania problemów oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Konferencja
Japoński Związek Sorobanu oraz Superminds Academy sp. z.o.o, po raz pierwszy w Polsce organizuje konferencję popularyzującą japońską metodę „soroban” oraz nowoczesne trendy w edukacji dla dzieci i młodzieży.

Głównym celem konferencji jest podsumowanie dotychczasowych doświadczeń z nauką „soroban” w ramach Superminds Academy w Polsce, zaprezentowanie wyników delegacji Japońskiej, a co najważniejsze pokazanie szerokiej publiczności na czym polega fenomen japońskich technik szybkiego liczenia.

Dodatkowo w ramach wydarzenia zaprezentowane będą najnowsze metody nauczania matematyki zgodnie z zasadami najnowszych odkryć́ w dziedzinie neurobiologii. Opisanie genezy oraz zasad działania japońskich technik szybkiego liczenia, w szczególności techniki liczenia na skrobanie.

Konferencji towarzyszyć będzie wręczenie certyfikatów dla uczestników egzaminu na stopień 9 KYU, który odbył się w czerwcu 2018 roku. To będzie oficjalne wręczenie pierwszych Japońskich certyfikatów w Polsce.

Ostatnim elementem wydarzenia będzie praktyczne zapoznanie się z potencjałem nauczania sorobanu oraz metod neuromatematyki w ramach turnieju „Mistrza sorobanu” oraz „Mistrza neuromatematyki”.

Wydarzenie zostało objęte honorowymi patronatami Ambasady Japonii, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz Politechniki Łódzkiej.

Konferencja odbędzie się na 6 października na Wydziale Filologicznym UŁ, przy ul. Pomorskiej 171.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto