Na dłoniach, nogach i w jamie ustnej pojawiają się swędzące pęcherze

Na dłoniach, nogach i w jamie ustnej pojawiają się swędzące pęcherze. (© Łukasz Kasprzak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ostatnim czasie co najmniej czworo łodzian zaraziło się bostońską gorączką - niezwykle rzadką chorobą wirusową.

Bostońska gorączka to choroba wieku dziecięcego, ale zapadają na nią również dorośli. Na dłoniach, nogach, podeszwach stóp i w jamie ustnej chorego pojawiają się swędzące i bolące pęcherze, a dolegliwościom towarzyszy utrzymująca się od 7 do 10 dni gorączka.

Emilia Walas-Frankiewicz, rzecznik szpitala im. Biegańskiego powiedziała: – W izbie przyjęć naszego szpitala konsultowano trzy takie przypadki. Pacjenci nie wymagali hospitalizacji. Lekarz zalecił im, aby pozostali w domu i unikali kontaktów z osobami zdrowymi.

W Polsce pierwsze informacje o bostońskiej gorączce pojawiły się w czerwcu, gdy lekarze zdiagnozowali kilka przypadków w Radomsku, a dwa miesiące później w Warszawie. Chorobę leczy się środkami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi.Czytaj więcej na ten temat: Bostońska gorączka w Łodzi! Zaczyna się od pęcherzy na dłoniach i języku

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  hhh (gość)

  Matko..:) pisza o mnie! ;) Pozdrawiam wszystkich chorych:) a te pecherze wcale nie wygladaja tak strasznie:)

  Stone (gość)

  Czy naprawdę każda okazja jest dobra żeby wytrzeć sobie gębę Tuskiem? Wińcie go sobie nawet za stonkę ziemniaczaną ale litości ile można tracić czasu i energii na to samo pojękiwanie. Trzeba było wziąć inną kartę do głosowania albo wręcz ruszyć tyłek do urny i zagłosować na innych cudotwórców. Tych co to ich polskość jest bardziej polska niż innych polskość i byłoby teraz cudownie.

  eee (gość)

  "Lekarz zalecił im, aby pozostali w domu i unikali kontaktów z osobami zdrowymi."... dostanie takie bydło zwolnienie i co? I DO MARKETU NA ZAKUPY...

  POpaprany POlszewik (gość)

  to na pewno kolejny z cudów TUska. Brakuje tylko powrotu ospy prawdziwej, ale już Tusk postara się aby to ziściło się.