Darmowe rady dla ofiar przestępstw

Z okazji obchodów "Tygodnia pomocy ofiarom przestępstw" prokuratorzy zapraszają na swoje dyżury, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
- Na dyżury zapraszamy osoby, które padły ofiarą przestępstwa - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Mogą przychodzić także osoby, które zostały poszkodowane w wyniku przestępstwa, czują się zagubione lub zaskoczone tą sytuacją i nie wiedzą, co dalej mają z tym zrobić. Chodzi o takie przestępstwa, jak na przykład kradzież, zniszczenie mienia, przemoc w rodzinie, a także stosowanie gróźb karalnych.

Dyżury będą pełnione w tym tygodniu: od dzisiaj do piątku od godz. 9 do 15, natomiast we wtorek w godz. 9-17 w łódzkiej Prokuraturze Okręgowej przy ul. Kilińskiego 152, a także w prokuraturach rejonowych: Łódź-Bałuty przy ul. Ciesielskiej 7, Łódź-Górna przy ul. Sieradzkiej 11a, Łódź-Polesie przy ul. Dąbrowskiego 40a, Łódź-Śródmieście przy ul. Kilińskiego 152 i
∨ Czytaj dalej

Łódź-Widzew przy ul. Dąbrowskiego 40a.

Ponadto prokuratorzy będą czekali na pokrzywdzonych w swoich placówkach rejonowych: w Pabianicach przy ul. Gdańskiej 7 na Starym Mieście, Zgierzu przy ul. Łódzkiej 20, Kutnie przy ul. Spokojnej 2, Łęczycy przy ul. Konopnickiej 16, Brzezinach przy ul. Sienkiewicza 16, Łowiczu przy ul. Kaliskiej 1/3, Rawie Mazowieckiej przy ul. Kościuszki 17 oraz w Skierniewicach przy ul. Reymonta 23.

To jednak nie koniec. Łódzcy prokuratorzy będą dyżurować w dniach 21-25 lutego w godzinach 11-14 w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Stowarzyszeniu Bezrobotnych i Osób Działających na rzecz Bezrobocia "Wszyscy Razem - In Corpore" w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 15. Będzie też możliwość wzięcia udziału w konferencji przez internet - pod adresem: www.lex.pl/prokuratura. Konferencja odbędzie się z okazji Dnia Ofiar Przestępstw 22 lutego w godz. 12-16 w Prokuraturze Generalnej w Warszawie przy ul. Barskiej 28.

Wezmą w niej udział m.in. przedstawiciele prezydenta RP, ministra sprawiedliwości, ministra pracy i polityki społecznej, komendanta głównego policji, rzecznika praw obywatelskich, Naczelnej Rady Adwokackiej oraz pełnomocnika rządu ds. równego traktowania.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię