Z okazji obchodów "Tygodnia pomocy ofiarom przestępstw" prokuratorzy zapraszają na swoje dyżury, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Na dyżury zapraszamy osoby, które padły ofiarą przestępstwa - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Mogą przychodzić także osoby, które zostały poszkodowane w wyniku przestępstwa, czują się zagubione lub zaskoczone tą sytuacją i nie wiedzą, co dalej mają z tym zrobić. Chodzi o takie przestępstwa, jak na przykład kradzież, zniszczenie mienia, przemoc w rodzinie, a także stosowanie gróźb karalnych.

Dyżury będą pełnione w tym tygodniu: od dzisiaj do piątku od godz. 9 do 15, natomiast we wtorek w godz. 9-17 w łódzkiej Prokuraturze Okręgowej przy ul. Kilińskiego 152, a także w prokuraturach rejonowych: Łódź-Bałuty przy ul. Ciesielskiej 7, Łódź-Górna przy ul. Sieradzkiej 11a, Łódź-Polesie przy ul. Dąbrowskiego 40a, Łódź-Śródmieście przy ul. Kilińskiego 152 i Łódź-Widzew przy ul. Dąbrowskiego 40a.

Ponadto prokuratorzy będą czekali na pokrzywdzonych w swoich placówkach rejonowych: w Pabianicach przy ul. Gdańskiej 7 na Starym Mieście, Zgierzu przy ul. Łódzkiej 20, Kutnie przy ul. Spokojnej 2, Łęczycy przy ul. Konopnickiej 16, Brzezinach przy ul. Sienkiewicza 16, Łowiczu przy ul. Kaliskiej 1/3, Rawie Mazowieckiej przy ul. Kościuszki 17 oraz w Skierniewicach przy ul. Reymonta 23.

To jednak nie koniec. Łódzcy prokuratorzy będą dyżurować w dniach 21-25 lutego w godzinach 11-14 w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Stowarzyszeniu Bezrobotnych i Osób Działających na rzecz Bezrobocia "Wszyscy Razem - In Corpore" w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 15. Będzie też możliwość wzięcia udziału w konferencji przez internet - pod adresem: www.lex.pl/prokuratura. Konferencja odbędzie się z okazji Dnia Ofiar Przestępstw 22 lutego w godz. 12-16 w Prokuraturze Generalnej w Warszawie przy ul. Barskiej 28.

Wezmą w niej udział m.in. przedstawiciele prezydenta RP, ministra sprawiedliwości, ministra pracy i polityki społecznej, komendanta głównego policji, rzecznika praw obywatelskich, Naczelnej Rady Adwokackiej oraz pełnomocnika rządu ds. równego traktowania.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!