W środę rano doszło do wypadku na Pomorskiej w Łodzi. Miało tam miejsce zderzenie samochodu z tramwajem MPK Łódź linii 17. Według świadków wypadku kierowca jechał pod prąd z zamkniętymi oczami.

Do wypadku doszło na ul. Pomorskiej przy Tamka w Łodzi. 65-letni kierowca opla z nieustalonych dotąd przyczyn jechał pod prąd ul. Pomorską, lewym pasem w kierunku Stoków. Zderzył się czołowo z tramwajem linii 17, prowadzonym przez 27-letnią motorniczą.

Poszkodowana została motornicza tramwaju i kierowca samochodu. Kobieta z urazem ręki i mężczyzna z obrażeniami ogólnymi zostali odwiezieni do szpitala im. WAM w Łodzi.

Z relacji osób będących na miejscu wypadku na Pomorskiej wynika, że mężczyzna jechał lewym pasem z zamkniętymi oczami. Nie próbował też, widząc nadjeżdżający tramwaj, uciekać samochodem w inną stronę.

Ulica Pomorska w stronę centrum miasta jest nieprzejezdna. Tworzą się ogromne korki. Korkuje się też skręt w prawo z Kopcińskiego w Pomorską. Utrudnień należy spodziewać co najmniej do południa.


MPK Łódź informuje o objazdach:

Tramwaje linii 12, 15, 17, 87A, 87B kierowane objazdem. Linie 15,17 zawracane pl. Wolności. Linia 12 od skrzyżowania Narutowicza/Kilińskiego, Kilińskiego, Dw. Łódź Fabryczna, POW, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego do pętli Stadion Widzew w dwóch kierunkach. Linie 87A, 87B kierowane w dwóch kierunkach przez ul. Matejki (z ominięciem przystanków przy ulicy Tamka).

Na odcinku pozbawionym komunikacji tramwajowej uruchomiono autobusową komunikację zastępczą od pl. Wolności do Telefoniczna/Zajezdnia. Na odcinku Stoki - Telefoniczna/Zajezdnia kursują tramwaje linii 12 i 15.

Wypadki

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

by żyło się lepiej (gość)

Facet miał dosyć tych tuskowych cudów. Cud taki, że przeciętny człowiek ma przeżyć za 1500 zł a Donald Ambergold zwinął nam 250 mld zł oszczędności w OFE