Zespół Szkół nr 1 i ZS nr 2 zostają w rękach powiatu. Władze Starostwa Powiatowego i miasta Czeladzi nie doszły do porozumienia. Miasto chciało przejąć wszystkie kompetencje rady powiatu w kierowaniu placówkami, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zespół Szkół nr 1 i ZS nr 2 zostają w rękach powiatu. Władze Starostwa Powiatowego i miasta Czeladzi nie doszły do porozumienia.

Miasto chciało przejąć wszystkie kompetencje rady powiatu w kierowaniu placówkami, czego nie akceptował powiat. Powstały dwa porozumienia (starostwa i miasta), ale żadne nie zostało podpisane przez obu włodarzy. Starostwo twierdzi, że mogło przekazać tylko kompetencje zarządu, ale rady już nie. Wicestarosta Mariusz Kozłowski wyjaśnił też, że takie kompetencje mogły być przekazane, ale jedynie bezpośrednio przez radę. Burmistrz Marek Mrozowski powołał się natomiast na to, iż sugestia dotycząca przejęcia wszystkich kompetencji przez miasto pojawiła się już w uzasadnieniu uchwały dotyczącej przekazania szkół podjętej przez radę powiatu. Pisma między obiema placówkami krążyły od jesieni 2008 roku. Ostateczny termin, kiedy można było je podpisać upłynął 15 lipca. Organizacyjnie nie będzie to miało jednak wpływu na ich funkcjonowanie - zapewniają dyrektorzy szkół.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!