Aero2

Zobacz, jak korzystać z darmowego internetu Aero2. (© mk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zobacz, jak korzystać z darmowego internetu Aero2.

Darmowy internet udostępniany przez operatora Aero2 od maja 2011 roku. Przez pierwszy rok prędkość wynosiła 256 kb/s. Od 2012 roku zwiększono przesył danych do 512 kb/s. Połączenie jest zrywane po 60 minutach, ale można połączyć się ponownie. Więcej ograniczeń operator nie wprowadził.

Do 21 grudnia 2014 roku bezpłatny dostęp do internetu będzie dostępny w systemie 3G. W technologii LTE usługa będzie świadczona do 2017 roku. Internet dostępny jest w 75,9 proc. miejsc w Polsce (Zobacz: Mapa zasięgu Aero2).

Jak uzyskać dostęp do Aero2?


W celu uruchomienia usługi konieczna jest karta SIM Aero2. Obecnie karty wydaje jedynie oddział w Warszawie. Dlatego operator udostępnił opcję zamówienia karty pocztą.

1. Wybierając tę formę, na początku należy wpłacić depozyt w wysokości 20 złotych, który zostanie zwrócony po zakończeniu korzystania z usług. Kaucje wpłaca się na konto dosępne na stronie operatora: DEPOZYT ZA KARTĘ AERO2.
3. Na osobne konto należy uiścić opłatę 7 złotych za wysyłkę karty sim.
4. Wypełnić formularz zamówienia: FORMULARZ ZAMÓWIENIA KARTY AERO2, do którego będzie trzeba załączyć potwiedzenie przelewu za depozyt.
5. Zamówienie zostanie wygenerowane w postaci pliku PDF. Należy je wydrukować.
6. Wysłać do operatora w jednej kopercie: wydrukowany i podpisany formularz zamówienia, potwiedzenie wniesienia depozytu, potwierdzenie wniesienia opłaty za przesyłkę pocztową i kopię dowodu tożsamości. Na adres: Aero 2 Sp. z.o.o., ul. Lwowska 19, 00-660 Warszawa
7. Czas oczekiwania na kartę to około 30 dni.

Zobacz: Jak uzyskać internet Aero2

W przypadku odbioru osobistego nie dokonujemy opłaty za wysyłkę pocztą. Kiedy po złożeniu zamówienia otrzymamy e-mail, że karta jest przygotowana i można odebrać ją osobiście na ul. Lwowskiej 19 w Warszawie.

Można też wszystkie formalności załatwić na miejscu w Warszawie. Operator jednak zostrzega, że karty nie są dostępne od ręki.

Modem do Bezpłatnego Dostępu do Internetu


Bezpłatny internet jest dostępny w technlogii 3G/UMTS na częstotliwości 900 MHz lub w technologii TD-LTE w paśmie 2500 MHz. Należy sprawdzić czy urządzenie przez które chcemy korzystać z darmowego obsługuje taką częstotliwość. 

Rekomendowane urządzenia to: Huawei E182E, Huawei E367, Huawei E398, Sierra Wireless Aircard USB 307 i ZTE MF 668.

Czytaj więcej: MMŁódź/magazyn


Polecamy na MM Łódź
Ł4K 2012 | Monster Truck w Atlas Arenie | Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź | PKP - rozkład jazdy | Karaoke w Łodzi | Auto Radar

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!