Na krańcówce MPK przy dworcu Kaliskim dobiega końca remont nawierzchni

Na krańcówce MPK przy dworcu Kaliskim dobiega końca remont nawierzchni. (© Maciej Stanik )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od 28 maja krańcówka autobusowa MPK przy dworcu Kaliskim (od strony al. Włókniarzy), nie tracąc swojej funkcji, stanie się także tymczasowym dworcem PKS (obecnie mieści się on przy dworcu Fabrycznym).

– Na początek przeniesiemy tam stanowiska autobusów międzynarodowych (z Łodzi kursują m.in. do Anglii, Belgii, Francji, Niemiec). Gdy ruszą prace przy przebudowie dworca Fabrycznego (ma to nastąpić jesienią tego roku), przeniesione zostaną tam także stanowiska krajowe – wyjaśnia Jolanta Kluf z PKS.

– Od strony al. Bandurskiego powstanie budynek z toaletą dla podróżnych. Prace ruszą pod koniec kwietnia. Budynek, który obecnie znajduje się na krańcówce, będzie mieścił m.in. dyżurkę ruchu oraz punkt sprzedaży biletów PKS. Od strony al. Włókniarzy będzie działał płatny parking.Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Maciek (gość)

Jeśli planujesz wyjazd z Dworca Łódź Kaliska (koło Poczty) autobusem lub pociągiem na wycieczkę lub w sprawach służbowych z Łodzi i szukasz bezpiecznego i taniego miejsca do pozostawienia swojego samochodu to zapraszam na ParkingLodzKaliska.pl !

zdegustowany (gość)

Stan na dzień dzisiejszy:
Dosłownie brak szlabanu przy wjeździe na parking dworca pks, można wjechać swobodnie: mając fanaberię odwożenia kogoś z ciężkim bagażem na autobus dalekobieżny. Przy wyjeździe jednak już schody, nie dość że trzeba się pofatygować po schodkach do budki - bo przecież po co instalować okienko od strony kierowcy - to za brak biletu(szlabanu brak co wskazuje, że system nie działa), opłata to jedyne 10zl - za tzw. bilet zastępczy.
Nie idzie wytłumaczyć, że nie ma szlabanu czy chęć wydruku biletu przy Panu - dyszka się należy i wypier***

Taka oto jest ta przyjazna Łódź, nic tylko wsiąść do tego PKSa i nigdy już nie wracać!

uć k.wa (gość)

żeby inwalida mógł odebrać paczkę musi wysiąść wziąć bilecik z automatu a potem dygać do budki "dyżurnego ruchu" wnieść opłatę....

"przyjazne miasto" ta Łódź

piotr (gość)

Gratuluję pomysłu! IDIOTYZM!
Zamknąć jedyną możliwość dojechania pod pocztę, która obsługuje klientów cała dobę, i na której najczęściej firmy nadają duże ilości paczek. Może od razu zamknąć ten urząd. Zaoszczędzi się pensjach, opłatach za prąd.
InPost już zaciera ręce.

A (gość) (Anna UM)

tunel powinien byc dokonczony i tak samo jest tam 200 metrow torow kolejowych do dokonczenia na wiadukcie wschodnim by caly dwKALISKI byl tak naprawde skonczony ... ale co sie dziwic ze niekoncza jak kiedys tu na forum napisalem o tym ze powinni to w koncu skonczyc to jakis duren z forum wstawil mi komentarz ze a po co ? takich mamy "ŁODZIAN" wlasnie i dlatego PKP i wladze miasta tak prowadza inwestycje w tym miescie bezsensu

A (gość)

moze rzeczywiscie do czasu zbudowania nowego dworca Fabrycznego przenosiny PKSu pod dwKALISKI maja sens ale przydaloby sie tam wybudowanie dodatkowej plyty postojowej dla PKSu w takim razie bo jest na to rezerwa terenu miedzy aleja Bandurskiego a wyjazdem z krancoeki MPK

Mikołaj (gość)

Stary dworzec i okolice Łodzi Fabrycznej to obraz nędzy i rozpaczy. Syf i Ruina. Wstyd dla miasta.

były łodzianin (gość)

Parking znajdujący się przy pętli autobusowej przy dworcu Łódź Kaliska ma być płatny. Wczoraj montowano bramki przy wjeździe i wyjeździe z niego. Tylko chyba ktoś zapomniał, ze z tego parkingu korzystają również osoby załatwiające sprawy na jedynym w województwie urzędzie pocztowym czynnym całą dobę, nie wspominając o pracownikach urzędu węzłowego WER w Łodzi czy o bliskich osób przyjeżdżających/odjeżdzających z dworca kolejowego. Ciekawe gdzie ci wszyscy będą teraz parkować swoje samochody, skoro stary parking został "zdewastowany" podczas rozpoczętej i nie skończonej inwestycji przy budynku poczty?

aa (gość)

Kolejowy, dawniej na Chojnach, obecnie w Kutnie i w Koluszkach, autobusowy przed Kaliskim. Tylko Lublinek coraz mniej przypomina wiatę z ławką i ma szansę stać się dworcem lotniczym, przez duże D.

abc (gość)

Bo to teren prywatny PKS, tak samo jak pętla - zostały przekazane spółce w zamian za działkę przed dworcem Łódź Fabryczna, potrzebną do jego przebudowy.

Anna UM (gość)

...a kiedy zostanie uruchomiony tunel pomiędzy krańcówką MPK a dworcem Łódź Kaliska.??? W lipcu będziemy mogli uroczyście obchodzić 20-lecie "zawieszenia" tej niedokończonej inwestycji.....Pewnie przyjedzie Grabarczyk i Kwiatkowski będą podniesione kciuki..........:-)