W Rumi odbył się III Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7. Był to ostatni turniej rozgrywany w tym sezonie. Atomówki BBRC Łódź zajęły w turnieju II miejsce ulegając RzKS Juvenia Kraków, a druga drużyna uplasowała się na VI miejscu pokonując w finale drużynę KS Budowlani Łódź.

Tym samym Atomówki zostały wicemistrzyniami Polski Kobiet U16 w Rugby7, a druga drużyna uplasowała się na VII miejscu w klasyfikacji generalnej.

- Jestem bardzo szczęśliwy z wyników – mówi Zbigniew Grądys trener. - Dziewczyny z turnieju na turniej grały coraz lepiej. Poziom rozgrywek z każdym turniejem był coraz wyższy. Chciałbym podziękować naszym partnerom, którzy przyczynili się do tego że mogliśmy wyjechać na ten turniej i walczyć o jak najwyższe miejsce. Bardzo też dziękuję dziewczynom za to że włożyły dużo pracy w treningi i zaangażowanie na boisku, bo bez tego nie było tego wyniku.

Tego samego dnia dziewczyny skorzystały z tego że były w Gdańsku, gdzie swój mecz rozgrywała drużyna Master Pharm Budowlani S.A. i pojechały kibicować Mistrzom Polski, którzy wygrali z Lechią Gdańsk.

Atomówki wystąpiły w składzie: Julia Tkaczyk, Antonina Robak, Alicja Stefanowicz, Wiktoria Zimnowłodzka, Oliwia Górska, Paulina Wróbel, Rozalia Warszewska, Nela Wójcik, Oliwia Siwiec. Iza Gumińska, Kamila Piętka, Angelika Kołodziejczyk, Wiktoria Pietrzak, Wiktoria Byrska, Eliza Kotuła, Marta Rożenek, Wiktoria Sierecka, Oliwia Kłosińska, Wiktoria Kucharska, Monika Ochocka. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Ernest Hejna, Kierownik: Gosia Tarasiewicz, Małgorzata Piskozbud, Fizjoterapeuta: Barbara Koperska

Wsparli drużynę: Urząd Miasta Łodzi, Profilaktyka i Zdrowie, Delia Cosmetics, Klub Sportowy Społem, MCKB Sp. z o. o., Flexservice, Maciej Subicki, Radosław Janczyk, Robert Sosnowski, K.M Transit LTD, KUMAN INC., URBAN-PRO.


Klasyfikacja generalna:
1. RzKS Juvenia Kraków
2. Atomówki BBRC Łódź I
3. RC Arka Rumia
4. RC Orkan Sochaczew Tygrysice
5. Rugby Kobiet K.S. Budowlani Łódź
6. Ogniwo Sopot Women's Rugby
7. Atomówki BBRC Łódź II
8. Warriors Nowogrodziec

Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!