27. finał WOŚP! Orkiestra po raz kolejny zagrała w Łodzi [ZDJĘCIA]

Przez całą niedzielę łodzianie ofiarują datki i kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była szarża konna na Piotrkowskiej oraz atrakcje na pikniku w Manufakturze. W tym roku kwestę utrudniał padający od rana deszcz. A zamknięte sklepy nie zachęcały do spacerów.

Najwięcej wolontariuszy można było spotkać w Manufakturze i na ulicy Piotrkowskiej. Ulicą Piotrkowską przejechało kilkudziesięciu jeźdźców w Wielkiej Szarży Konnej. Były też samochody terenowe, a nawet strażackie psy ratownicze.

W Manufakturze można było m.in. zobaczyć rynek z podnośnika, obejrzeć sprzęt do ratownictwa wodnego OSP, postrzelać z łuku lub wiatrówki czy spróbować kapuśniaku z ogromnego kotła. Było tłoczno.

Pani Grażyna Włodarczyk kwestowała w centrum Łodzi. Pomagała córkom - wolontariuszkom WOŚP. Jej zdaniem w tym roku darczyńców było mniej, bo zamknięte sklepy nie zachęcały do wypraw na miasto. Jednak łodzianka nie rezygnowała ze zbiórki.

- Młodsza córka była wcześniakiem, na szczęście urodziła się zdrowa. Ale dowiedzieliśmy się tego dzięki badaniu na sprzęcie WOŚP wykonanym po urodzeniu w zgierskim szpitalu - podkreśla.

Wielka Szarża Konna ulicą Piotrkowską odbyła się w deszczu, który akurat zaczął intensywnie padać. To zniechęciło część widzów. Pan Wiktor z żoną wrzucali pieniądze do puszek na ulicy Piotrkowskiej, ale przed szarżą wrócili do domu

- Musieliśmy wrzucić datki. Spacerowaliśmy trzy godziny, ale gdyby nie padało, zostalibyśmy dłużej - podkreśla.

Na brak darczyńców nie narzekali za to członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Po Łodzi można się było przejechać starym tramwajem lub autobusem. Zamiast biletów były datki na WOŚP.

- Cały czas mamy pełen tramwaj - cieszył się Piotr Miksa, jeden z orkiestrowych konduktorów. - Nam pogoda nie przeszkadza, a zamknięcie sklepów tylko pomogło. Klienci są bardziej hojni niż rok temu - oceniał.

ZOBACZ TEŻ:

Wideo

Matylda Witkowska

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.01.2019, 21:01

Coś jeszcze:
Poniższy wpis jest moim ostatnim na tym chorym na homofobię portalu.

Dopóki coś się nie zmieni.

14.01.2019, 20:57

Do wszystkich Dobromiłów, Henrych, Anonimów i innych huj.w:

Jesteście co najwyzej szczurami karmionymi odpadkami społecznymi.
Żygać się chce.

14.01.2019, 15:08

Człowiek nie żyje a Owsiak gra nadal............

14.01.2019, 14:44

Paweł Adamowicz - R.I.P.

14.01.2019, 14:18

róbta co chceta no i mata

14.01.2019, 14:17

Dlaczego nikt nie potępia Owsiaka? Za złą organizację tego zas...go wośpu? Za to, że po informacji o ataku natychmiast ogłosił, że winna TVP i poszedł dalej tańcować, wrzeszczeć i opowiadać dowcipy w TVN?

14.01.2019, 13:57

Anonim napisałem milcz chamie

14.01.2019, 13:51

a kto to mówił: JESZCZE TYLKO DORŻNIEMY WATAHĘ? koleś partyjny?

14.01.2019, 13:37

na tych zdjęciach biedni oszukani wykorzystani ludzie

14.01.2019, 13:35

a dlaczego ten wasz agent w czerwonych gaciach nic nie mówi o wydarzeniu na jego imprezie? przecież on jest za to odpowiedzialny, jego impreza, on nie zgłosił jako impreza masowa,on nie zapewnił właściwej ochrony, hej bojownicy koderaści gdzie dziś demonstrujecie? pod siedzibą PO?

14.01.2019, 13:04

kierowcy chciali mnie rozjechać na przejściu dla pieszych

14.01.2019, 12:51

Rozum to trzeba mieć plastusiu

14.01.2019, 12:49

Anonim chami milcz

14.01.2019, 12:43

No co tam platfuski. Czyja to wina w tym Gdańsku? nie piszecie, że PISu? no bo przecież nie Owsika, który zorganizował ten rozgardiasz, który nie zgłosił jako imprę masową, który nie zabezpieczył dobrych ochroniarzy, nie chronił właściwie swego pupila. Ewidentna wina PIS.

14.01.2019, 12:32

nie podszywać się klauny z opozycji pod Dobromiła!!!!!!

14.01.2019, 11:02

Przepraszam że głosowałem na PIS, teraz wiem że to banda kłamców, oszustów i karierowiczy i innego cwaniactwa. Teraz chyba zagłosuje na partie Biedronia

14.01.2019, 10:00

Na Rydza-Smigłego przy Tymienieckiego

14.01.2019, 09:58

Na Rydza-Smigłego przy Tymienieckiego przejście dla pieszych - uważaj ! Śmierć gna autami mimo ograniczenia 40 km/h.

14.01.2019, 09:50

Nienawiścią to zionie Owsiak. Od początku. No i doigrał się wreszcie. czy za to odpowie? Czy zmanipuluje wszystkich swoich wyznawców i zrzuci winę na .....?

14.01.2019, 07:00

Pislamskie trole wypełzły z nor i wypisują chore dyrdymały ,pomudlmy się o rozum dla tych biednych chorych ludzi

13.01.2019, 23:13

platfusy, a co byście teraz mówili, gdyby koncert w Gdańsku organizował PiS a nie Owsiak?
mielibyście już winnego

13.01.2019, 23:11

WOŚP to świetny sposób na pranie brudnych pieniędzy

13.01.2019, 23:02

do złośliwiec - jak trwoga to do Boga a nie do Owsika,
Czerwony POpapraniec nie umie zabezpieczyć imprezy,
ZAKOŃCZYĆ ANARCHIĘ ZWANĄ WOŚP

13.01.2019, 22:59

czy za atak na gdański budyń odpowie Owsiak?, gdyby organizatorem imprezy był PIS, to.......ho ho.........

13.01.2019, 22:39

tak , złodzieje ,dzięki Pisowi a jak trwoga do ...kogo ? Żeby nie WOŚP to ciekawe jaki byłby sprzęt w szpitalach? Przeca ludzie ,to jest sprzęt który się psuje i nie zawsze da sie naprawić.