14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przypada on w dniu utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Została ona powołana przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku.

14 października jest tym dniem w roku, kiedy głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodzieży od najmłodszych pokoleń. Wszyscy zgodnie dochodzimy do wniosku, że jest to nie lada wysiłek. Dlatego w tym dniu warto podziękować nauczycielom za trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

W tym dniu w szkołach nie ma zajęć lekcyjnych. Odbywają się natomiast uroczyste apele by obdarować pedagogów podziękowaniami, życzeniami i nagrodami.


MM Łódź patronuje:


MMŁódź poleca:


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!