Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Złote Łódki rozdano podczas Festiwalu Tańca

Anna Wójcik
Anna Wójcik
Tancerze z całego świata walczyli o Złote Łódki w trzech kategoriach. Wśród formacji najlepsza była Portugalia, duetów Polska, zaś spośród solistów bezkonkurencyjna okazała się Szwecja.

Tegoroczna trzecia edycja Festiwalu Tańca była wyjątkowa, bo osiągnęła charakter międzynarodowy. - Dotychczas był to festiwal ogólnopolski, tym razem nasi tancerze konkurowali z artystami m.in. z Chin, Portugalii, Rosji, Niemiec, Gruzji, Francji - mówi Igor Włodarczyk z Agencji IGO-ART.

Jury zdecydowane

Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. - W tym roku konkurs taneczny trwał cztery godziny. W tym czasie prezentowały się formacje, duety i soliści - mówi Włodarczyk.

A ich wszystkich oceniało surowe jury w składzie:  Michał Piróg, Dorota Gardias, Michał Gug i Agata Biernat. - Kibicowałam wszystkim, lubię ludzi z pasją. Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie robią coś ze sobą, że mieli odwagę przyjechać - podkreśla Dorota Gardias.

Obrady jury nie były burzliwe, decyzję podjęli szybko i jednogłośnie. - Wśród uczestników byli profesjonaliści, dlatego też nie musieliśmy na siłę kogoś nagradzać. Te osoby zapracowały na ten sukces - mówi Michał Piróg. - To są  perełki, które od razu rzuciły nam się w oczy - dodaje Gardias.

Nagrodzeni

Najlepsi okazali się jednak nasi koledzy zza granicy. Portugalia zgarnęła Złotą Łódkę w kategorii grupa, w solówce najlepsza okazała się Szwecja, a w duecie Polska.

To nie oznacza jednak, że Ci, którzy nie zajęli pierwszego miejsca, nie zachwycili jury. Dorocie Gardias przypadł do gustu występ łódzkiej formacji tanecznej DNA Z1, która ćwiczyła swój układ rok. - Najtrudniejsze było zgranie się podczas tańca. Dwadzieścia osób na scenie i wykonanie układu równo nie należy do najłatwiejszych zadań - mówi Diana Stasiak z zespołu, który zajął II miejsce.

Drugie miejsce, ale w kategorii solo zdobyła Magdalena Zawadzka. Magda tańcem zajmuje się od 7 roku życia. Nad swoim układem pracowała pół roku. - Nazwałam go "Marzenia", znalazłam idealną muzykę i zabrałam się do pracy - mówi tancerka.

- A Ci młodzi ludzie naprawdę muszą dużo pracować, żeby osiągnąć sukces - kończy temat Piróg.


Najlepsi:

Solo - Elli Carmeli (Oerebro, Szwecja)
Duet - Marcin Rębilas + Mariusz Crovid  (Łódź)
Formacja - Mg Boos - Bareiro (Portugalia)

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto