Zapoczątkuj swoją karierę na Ek-Socu

Artykuł sponsorowany
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie studiuje tam ponad 10 tysięcy studentów.

Wielu absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i w instytucjach Unii Europejskiej. Wśród absolwentów uczelni są między innymi Marek Belka, Jolanta Chełmińska, Aleksander Gudzowaty, Witold Orłowski, Andrzej Sapkowski, Jacek Saryusz-Wolski i Krzysztof Candrowicz.

Nauka na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym odbywa się na studiach I, II i III stopnia oraz na studiach podyplomowych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Do wyboru studentów jest łącznie 13 kierunków, m.in. z zakresu ekonomii, finansów, gospodarki przestrzennej, informatyki, logistyki, socjologii, stosunków międzynarodowych. Pojawią się też jednak nowe obszary kształcenia, które są odpowiedzią na zmianę zapotrzebowania na rynku pracy oraz rozwijające się we współczesnym świecie trendy, między innymi analityka społeczna, biznes międzynarodowy, ekobiznes, ekonomia sektora publicznego, eksploracja danych w biznesie i wiele innych. Zajęcia odbywają się w języku polskim i angielskim.

Nowoczesne wyposażenie, rozbudowana infrastruktura
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych jednostek naukowych na Uniwersytecie Łódzkim - na bogate zaplecze dydaktyczne składają się dwie aule wykładowe, 42 audiowizualne sale dydaktyczne, 21 sal dydaktycznych, 20 pracowni komputerowych, kawiarenka internetowa, bogata w woluminy biblioteka wydziałowa, dwa bufety oraz stołówka.

Ważnym atutem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego jest wykwalifikowana kadra, wśród której znajdują się najwyższej klasy naukowcy oraz wybitni praktycy z Polski i z zagranicy.
Studenci, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania poza zajęciami, mogą zapisać się do jednego z 24 kół naukowych działających na terenie Wydziału oraz zostać członkami Wydziałowej Rady Samorządu Studentów.
Wydział prowadzi wielokierunkowe prace naukowo-badawcze w Polsce oraz za granicą - za osiągnięcia w tym zakresie otrzymał najwyższą kategorię w klasyfikacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Na organizowane wykłady dziekańskie zapraszani są najwybitniejsi przedstawiciele nauk ekonomicznych i humanistycznych, znani w Polsce i za granicą.

Wymiana seminaryjna z zagranicznymi studentami
Ek-Soc jest jedynym wydziałem Uniwersytetu Łódzkiego, który bierze udział w projekcie Summer School - wymianie seminaryjnej ze studentami między innymi z Argentyny, Brazylii, Chile, Chin, Kazachstanu, Rosji, Turcji czy Ukrainy.
W ramach Summer School, w lipcu każdego roku na Wydziale odbywają się seminaria naukowe, debaty, warsztaty i wykłady w języku angielskim, w których biorą udział polscy i zagraniczni studenci i wykładowcy. Celem Summer School jest wymiana wiedzy i doświadczeń oraz dyskusja o aktualnych problemach z zakresu ekonomii, nauk społecznych, ekologii i rozwoju zrównoważonego.
Najlepsi studenci mogą wyjechać także w ramach programu ERASMUS na zagraniczne studia. Do wyboru są aż 33 kraje.

Warto wspomnieć, że studenci i absolwenci mają zapewniony dobry start w karierze zawodowej. Przy Ek-Socu działa Rada Biznesu, w skład której wchodzą przedstawiciele sektora przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Jedną z korzyści, jakie mogą czerpać studenci z tej współpracy, jest łatwiejszy dostęp do praktyk i staży. Firmy zaś mogą na tej podstawie wyłonić swoich potencjalnych pracowników.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto