Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki
XVI kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki
XVI kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Łódzka Amatorska Liga Siatkówki
w sobotę, 17 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVI kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W ekstraklasie kobiet rozpoczęła się runda play-off, w której nie obyło się bez sensacji. Główny faworyt do złotego medalu – drużyna Dzikusy, dość niespodziewanie musiał uznać wyższość zespołu Stacja Nowa Gdynia. Obydwie drużyny stworzyły piękne i emocjonujące pięciosetowe widowisko. Bliżej udziału w finale rozgrywek są również siatkarki Jutrzenki, które pokonały 3:1 Dream Team. W rywalizacji o utrzymanie pierwsze zwycięstwo odniosły zawodniczki Acero Lamii po szybkim zwycięstwie w trzech setach nad Juniorem Piątkowisko.

Podczas XVI kolejki poznaliśmy finalistów ekstraklasy mężczyzn. O złote medale zagrają siatkarze PGE S.A., którzy w półfinale ponownie pokonali Iskrę, tym razem 3:1 oraz obrońcy tytułu – zawodnicy TKKF Dzikusy zwyciężając dwukrotnie 3:1 zespół Piazza Cafe. Wielki finał odbędzie się 14 kwietnia. Drużyna Fantom zagwarantowała sobie walkę o piątą lokatę nie tracąc nawet seta w konfrontacji przeciwko ekipie Cyrańskich.

W I lidze kobiet kolejny krok do awansu zrobił zespół Wyborowe wygrywając pewnie 3:0 mecz przeciwko Energii. Z walki o pierwsze miejsce premiujące awansem, nie rezygnują zawodniczki Dzikusów II, które po zwycięstwie 3:1 nad Tsunami tracą do lidera 3 pkt. Dużą sensację sprawiły siatkarki ZSO 4 pokonując dość przekonująco w trzech setach drużynę Salos Wodna, prowadząc tym samym w rywalizacji o piąte miejsce. Należy podkreślić, iż było to pierwsze zwycięstwo tego zespołu w tym sezonie.

W I lidze mężczyzn wyłonione zostały pary II rundy play-off. Walka o pierwsze miejsce, a tym samym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej toczyć się będzie pomiędzy drużynami Itaka Film oraz Lozamet. Ci pierwsi mimo porażki 3:0 utrzymali wysoką przewagę z pierwszego spotkania przeciwko ekipie Bejłocz, natomiast Lozamet po raz drugi zwyciężył Ventę PAO.

W II lidze mężczyzn mimo ambitnej walki nie udało się drużynie SWSPiZ odrobić strat z pierwszego spotkania przeciwko Czarnym. Zwycięstwo tych pierwszych dopiero po tie-breaku satysfakcjonowało zespół Czarni, którym udział w finale gwarantowały wygrane dwa sety. O awans zagrają przeciwko siatkarzom Sokoła II, którzy dwukrotnie okazali się lepsi od Bruklandu wygrywając oba mecze 3:1.

Bezpieczną przewagę w tabeli III ligi mężczyzn utrzymał zespół Volley Centrum pokonując w przekonywujący sposób 3:0 zawodników Wild Boyz. Z walki o pierwsze miejsce nie rezygnuje drugi w klasyfikacji Dell, który również bez straty seta zwyciężył drużynę ZWiK. W rywalizacji play-off o dodatkowe miejsca w II lidze niespodziewanie górą drużyny niżej sklasyfikowane, które wygrały swe spotkania po 3:0. Frontica zwyciężyła zespół Warecka, siatkarze Pickup Diablo okazali się lepsi od ŁKSG, a Junior triumfował w meczu przeciwko Szybkim i Wściekłym.

Na następną kolejkę zapraszamy 24.03.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)