Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wszelakich

Mariano
Mariano
Festiwal Sztuk Wszelakich jest corocznym świętem twórców niepełnosprawnych, ich opiekunów i sympatyków. Głównym celem Festiwalu jest zapobieganie izolacji i marginalizacji osób niepełnosprawnych – mieszkańców Łodzi, województwa łódzkiego i innych zaprzyjaźnionych regionów Polski i Świata.

Organizatorem Festiwalu jest Dom Pomocy Społecznej „Podgórna” oraz Stowarzyszenie „Wspólne Gniazdo” i Stowarzyszenie „Nasza Rada”. Współorganizatorami Festiwalu są również wszystkie instytucje i organizacje, które zgłoszą chęć współpracy przy jego realizacji.

I Festiwal Sztuk Wszelakich zorganizowany został w 1998 roku przez 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi przy ul. Podgórnej 2/14 przy współpracy z Centrum Kultury Młodych. Trwał dwa dni. Na wystawie zaprezentowano prace 100 wykonawców, a na scenie wystąpiło 85 osób.

IV Festiwal (2001) trwał już 15 dni. Na wystawach w Teatrze Muzycznym, Teatrze Wielkim, w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź – Górna zaprezentowano ponad 2 tys. prac plastycznych i rzemiosła artystycznego. Na scenie Klubu Garnizonowego oraz w szkołach, klubach i innych placówkach zaprezentowało się około 1500 amatorów. W imprezach poza samymi zainteresowanymi – osobami niepełnosprawnymi – uczestniczyło kilkaset dzieci, dorosłych i seniorów. Pomocy w realizacji imprezy udzieliło liczne grono młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Te fakty potwierdzają słuszność zamierzeń organizatorów, by imprezę uczynić jeszcze bardziej integracyjną, tak w stosunku do samego środowiska, jak i do całego społeczeństwa Łodzi i województwa.

Festiwal promuje twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych, wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla realizacji tego celu organizatorzy skupiają wokół idei Festiwalu twórców, ich opiekunów, krytyków i miłośników sztuki, przedstawicieli władzy państwowej i samorządowej, przedszkola, szkoły i wyższe uczelnie oraz instytucje pozarządowe. W tym roku organizatorzy zapowiadają mnóstwo niespodzianek i atrakcji!!! W programie przewidziano prezentacje dorobku artystycznego w takich dziedzinach, jak: sztuki plastyczne, rzemiosło artystyczne, fotografia i plakat. Zorganizowany zostanie również przegląd teatralno-estradowy oraz przegląd filmów video prezentujących aktywność społeczno-kulturalną osób niepełnosprawnych.

Co jeszcze można zobaczyć w tym roku w ramach festiwalu:

- 09.-10.11 – godz. 09.00: „Przegląd teatralno-estradowy”, Stowarzyszenie Robotników Chrześcijan, ul. Tuwima 24
- 12.-13.11 – godz. 09.00: „Senioriada”, Ośrodek Kultury „Górna”,
ul. Siedlecka 1
- 16.11 – godz. 09.00: konferencja środowiskowa pt. „Czas wolny-
najdogodniejsza płaszczyzna terapii, rehabilitacji i społecznej
Integracji” w UMŁ
- 17.11 – godz. 10.00: „Zooterapia”, Miejski Ogród Zoologiczny,
Konstantynowska 8/10
- 18.11 – „Pożegnanie Festiwalu”, CKM, ul. Lokatorska 13

MMŁódź poleca:
Zdrowie i uroda | Przewodnik po lokalach |Sztuka w Łodzi | Praca w Łodzi
Teatr w Łodzi |Kino w Łodzi|Zostań dziennikarzem obywatelskim|Konkursy
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto