Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

XI kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Klub Sympatyków Piłki Siatkowej
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki
W sobotę, 21 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XI kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W ekstraklasie kobiet odbyło się tylko jedno spotkanie, w którym faworyt drużyna Acero pokonała 3:1 Junior Piątkowisko. Pozostałe zespoły zgodnie z regulaminem ligi rozegrają swoje mecze w innym terminie.

XI kolejka spotkań przyniosła zmianę lidera ekstraklasy mężczyzn. Drużyna Iskra, prowadząca w rozgrywkach niemal przez cały sezon, musiała uznać wyższość zespołu PGE ulegając gładko w trzech setach i spadając tym samym na trzecią pozycję w tabeli. Nowym liderem został ubiegłoroczny triumfator ligi drużyna Dzikusy, wygrywając pewnie swoje spotkanie przeciwko zespołowi Fantom.

W I lidze kobiet ponownie na prowadzeniu drużyna Wyborowych, która bez straty seta zwyciężyła Energię Pabianice. Również wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie pomiędzy zajmującymi trzecią lokatę siatkarkami Tsunami a zespołem ZSO 4.

Bardzo ciekawie w I lidze mężczyzn, w której wiele niespodzianek i emocjonujących pojedynków. Niewątpliwą sensacją jest pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Volley Teamu 3:1 nad aspirującą do gry w pierwszej czwórce drużyną Sbornej. Po interesującym i zaciętym spotkaniu pomiędzy zespołami Bejłocz i Venta PAO górą ci pierwsi, zwyciężając 3:2. Dość niespodziewanie ciężkie warunki postawili zawodnicy GRID Volley, ulegając dopiero po tie-breaku drużynie Bez nazwy.

W II lidze mężczyzn również pięć setów w meczu drużyn zajmujących trzecią i czwartą pozycję w tabeli. Zwycięsko z tej potyczki wyszli Czarni, zamieniając się pozycjami z zespołem Brukland. Niespodzianka w spotkaniu pomiędzy Energeo a siatkarzom AMC, którzy przegrywając 3:1 mocno zmniejszyli swoje szanse na grę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W III lidze mężczyzn kolejna porażka drużyny Pickup Diablo, która przed sezonem typowana była do roli faworyta. Tymczasem w spotkaniu przeciwko Wild Boyz nie ugrała nawet seta. Jako sensację należy uznać zwycięstwo 3:1 znacznie niżej sklasyfikowanego zespołu Znów My nad zawodnikami Elma-RK.

Na następną kolejkę zapraszamy dopiero feriach zimowych 18.02.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)