"Wyjatkowi pomagają wyjątkowym" Przekaż zwierzakom 1% SERCA - 1% KRS 0000014017

Artykuł sponsorowany
TWÓJ JEDEN % MOŻE URATOWAĆ WIELE ISTNIEŃ. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA CIERPIENIE NASZYCH BRACI MNIEJSZYCH.

W imieniu naszych czworonożnych przyjaciół pragniemy Państwa prosić o przekazanie 1% swojego podatku na rzecz Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

JAK POMÓC?
PRZEKAŻ NAM 1% PODATKU
KRS 0000014017

Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Piotrkowska 117 lok. 19, 90-430 Łódź
https://www.facebook.com/lodzkitonz
www.ltonz.pl

Jesteśmy organizacją non profit, ratującą zwierzaki od 25 lat, pracującą tylko na zasadach wolontariatu, utrzymującą się wyłącznie z 1% podatku i darowizn. Działalność naszych członków jest pracą społeczną, a jedynym wynagrodzeniem radość z niesienia dobra i szczęśliwe oczy uratowanych zwierzaków. Każdego dnia dyżurujemy w naszej siedzibie przy ul. Piotrkowskiej 117 w Łodzi, gdzie rozwiązujemy problemy zgłaszane przez interesantów.

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale świat zmieni się dla tego konkretnego zwierzęcia. Dzięki Waszemu wsparciu możemy ratować tysiące czworonogów i budować świat o większej empatii wobec zwierząt.

Dzięki Wam w 2015r. mogliśmy:

  1. przekazać kilka ton karmy zwierzętom w potrzebie
  2. wyleczyć ponad 1500 zwierząt finansując skomplikowane operacje ortopedyczne, nowotworowe, okulistyczne i inne zabiegi weterynaryjne
  3. nasi inspektorzy w trybie interwencyjnym odebrali ponad 200 skrzywdzonych zwierząt, które do czasu adopcji pozostawały na naszym utrzymaniu
  4. znaleźliśmy nowe domy dla ponad 350 zwierzaków w tym psów, kotów, koni, świnek morskich, królików, żółwi, ptaków i innych
  5. podjęliśmy ponad 1000 interwencji dotyczących znęcania nad zwierzętami,
  6. skierowaliśmy kilkadziesiąt spraw do organów ścigania w związku z łamaniem praw zwierząt,
  7. wspólnie z Inspekcją Weterynaryjną przeprowadziliśmy prelekcję z zakresu edukacji humanitarnej w szkołach dla ponad 3000 tyś. dzieci uwrażliwiając najmłodszych na los naszych braci mniejszych
  8. współpracowaliśmy z samorządami, Inspekcją Weterynaryjną, Policją, Stażą Miejską aby wspólnie poprawiać stan ochrony zwierząt w Polsce
  9. przeprowadziliśmy wiele kontroli dobrostanu zwierząt w schroniskach dla zwierząt w województwie łódzkim, ze szczególnym zaangażowaniem w Schronisko w Kotliskach,
  10. angażowaliśmy się we wszystkie kampanie broniące praw zwierząt, zaopiniowaliśmy ponad 50 gminnych programów walki z bezdomnością zwierząt, uczestniczmy w pracach Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Zwierząt w Łodzi,
  11. w związku z raportem NIK wspólnie z Inspekcją Weterynaryjną przeprowadziliśmy spotkania dotyczące stanu ochrony zwierząt w Polsce ze wszystkimi gminami woj. łódzkiego. i wiele innych działań ... każdego dnia, z miłości do zwierząt

CELE STATUTOWE:

  1. Kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt
  2. Działanie na rzecz właściwego i humanitarnego odnoszenia się do zwierząt oraz zapewnienie im niezbędnych środków bytowania.
  3. Krzewienie wśród społeczeństwa idei umiłowania przyrody oraz ochrony środowiska, a zwłaszcza zwierząt.
    Prowadzenie działalności na rzecz kształtowania zaangażowanych obywatelsko postaw swoich członków.


SPOSÓB REALIZACJI CELÓW STATUTOWYCH:

  1. Prowadzenie akcji propagandowej z pośrednictwem środków masowego przekazu oraz wydawnictw własnych.
  2. Organizowanie odczytów, pogadanek, wystaw oraz dni przyjaźni i dobroci dla zwierząt.
  3. Podejmowanie działań zapobiegawczych w zakresie ochrony zwierząt i zajmowanie czynnej postawy przy zwalczaniu przejawów okrutnego obchodzenia się ze zwierzętami.
  4. Współdziałanie z właściwymi organami administracji państwowej w zakresie ścigania winnych okrutnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz wnioskowanie o ich ukaranie.
  5. Działanie na rzecz organizowania sieci schronisk dla zwierząt oraz prowadzenie ich w porozumieniu z właściwymi organami terenowymi.
  6. Współdziałanie z organami samorządu terytorialnego zainteresowanymi zagadnieniami opieki nad zwierzętami.
  7. Współpracę z władzami oświatowymi w zakresie wychowania młodzieży szkolnej w duchu humanitarnego stosunku do zwierząt.
  8. Występowanie z inicjatywą do władz państwa w zakresie wydawania przepisów dotyczących opieki nad zwierzętami.
  9. Inicjowanie i popieranie działań w zakresie ochrony i opieki nad zwierzętami oraz ochrony środowiska.
  10. Prowadzenie akcji szkoleniowych społecznych opiekunów zwierząt.
  11. Współpracę z innymi organizacjami zajmującymi się światem zwierząt, ochroną środowiska lub zainteresowanymi stosunkiem człowieka do zwierząt jako jednym z elementów wychowawczych.
  12. Utrzymywanie kontaktów z zagranicznych i międzynarodowymi organizacjami o takim samym lub podobnym profilu działania.

DZIAŁANIA PODEJMOWANE PRZEZ ORGANIZACJĘ:

[*] Interwencje- wyjazdy na interwencje dotyczące znęcania się nad zwierzętami realizowane są wg zgłoszeń. Odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej. Interweniujemy realizując nasze kompetencje wynikające ze statutu oraz Ustawy o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest do organów ścigania.
[*] Edukacja humanitarna i ekologiczna - wyjazdy do szkół i przedszkoli w celu przedstawienie młodzieży problematyki okrucieństwa wobec zwierząt, konieczności sterylizacji, właściwego stosunku dl przyrody i środowiska.
[*] Leczenie zwierząt - w tym finansowanie leczenia kotów wolno żyjących, ratowanie zwierząt z wypadków komunikacyjnych, leczenie zwierząt odebranych w trybie interwencji na podstawie art. 8 Ustawy o Ochronie Zwierząt, pomoc w sfinansowaniu leczenia dla ubogich właścicieli zwierząt.
[*] Adopcje - szukanie nowych domów adopcyjnych dla zwierząt z interwencji.
[*] Utrzymywanie zwierząt z interwencji do czasu znalezienia im nowych domów adopcyjnych w hotelach dla zwierząt, siedzibie Towarzystwa oraz domach tymczasowych. Rocznie ok. 150 przyjmowanych zwierząt.
[*] Sterylizacje zwierząt tj. psów i kotów właścicielskich, osób z niskimi dochodami np. zasiłek, renta, emerytura, którzy złożyli podania, gdyż nie stać ich na wykonanie zabiegu ograniczającego populację oraz zwierząt z interwencji.
[*]Wydawanie karmy dla karmicieli społecznych i ubogich właścicieli zwierząt wpisanych do ewidencji karmicieli prowadzonej przez Towarzystwo.
[*] Organizowanie eventów promujących humanitaryzm wobec zwierząt m.in. Światowego Dnia Zwierząt na Kalonce, koncertów pt. Zwierzę nie jest rzeczą w Poleskim Ośrodku Sztuki.
[*] Współdziałanie z mediami na rzecz ochrony zwierząt m.in. w takich akcjach jak przeciwdziałanie wyrzucaniu zwierząt przed wakacjami, wystawianie miseczek z wodą dla zwierząt podczas upałów, promowanie petycji ŁTOnZ w sprawie niekorzystnej dla zwierząt propozycji zmiany ustawy o eksperymentach n zwierzętach, przedstawianie jako naganne społecznie przykładów znęcania się nad zwierzętmi ujawnionych podczas interwencji Towarzystwa.

WCHODZIMY W SKŁAD:

Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. ochrony zwierząt i przeciwdziałania bezdomności zwierząt powołanej dnia 31 stycznia 2014 r. Zarządzeniem Nr 5673/VI/14 Prezydenta Miasta Łodzi

Dziękujemy za okazane serce!



Z miłości do zwierząt 1% KRS 0000014017

Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

ul. Piotrkowska 117/19, 90-430 Łódź

Konto BZWBK

18 1090 2705 0000 0001 1606 1967

www.ltonz.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto