Dariusz Piekarczyk
Wreszcie! ŁKS pokonał Odrę i goni w tabeli lidera I ligi Bruk-Bet Termalikę Nieciecza Fot. Grzegorz Gałasiński
Od 14 listopada kibice ŁKS Łódź czekali na wygraną swoich ulubieńców w I lidze. Wówczas zespół trenera Wojciecha Stawowego pokonał w Jastrzębiu GKS 3:0 (1:0). W minioną sobotę zwyciężył na alei Unii 2 Odrę Opole 2:1 (2:0).

To nie była jedyna dobra wiadomość dla fanów łodzian w sobotę. Zagłębie Sosnowiec prowadzone przez byłego szkoleniowca ŁKS Kazimierza Moskala sensacyjnie zremisowała z liderem I ligi Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1 (1:0). Mogło być jeszcze lepiej, bo faworyt zdobył wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry.
Po laniu w zaległym jesiennym meczu z GKSTychy szkoleniowiec łodzian Wojciech Stawowy zapowiedział zmiany w wyjściowym składzie na pierwsze spotkanie rundy wiosennej z Odrą Opole. I rzeczywiście, szkoleniowiec słowa dotrzymał. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Adrian Klimczak, Maksymilian Rozwandowicz, Piotr Janczukowicz oraz Łukasz Sekulski.Gospodarze z niebywałym animuszem ruszyli na rywala i 6 minucie Piotr Janczukowicz umieścił piłkę w siatce Odry, dobijając strzał Mikkela Rygaarda. To drugi w tym roku gol Piotra Janszukowicza. Wcześniej pokonał w meczu Pucharu Polski bramkarza warszawskiej Legii. W 22 minucie strzelec gola popędził lewą stroną boiska i sprzed linii końcowej dośrodkował w pole karne. Był tam już Łukasz Sekulski, który mimo asysty obrońcy Odry strzelił bezbłędnie i było 2:0 dla ŁKS. Wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy to tylko kwestia czasu, ale nic takiego nie nastąpiło. Mało tego, Adam Żak pozyskany zimą przez Odrę z trzecioligowej Polonii Bytom (19 goli w grupie trzeciej III ligi) znalazł się w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, ale górą był ełkaesiak.
Nie mający nic do stracenia opolanie przejęli inicjatywę po przerwie i w 62 minucie zdobyli kontaktową bramkę. Dużą w tym „zasługa” bramkarza ŁKS, który popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, co wykorzystał Konrad Nowak. Po golu goście osiągnęli przewagę, a w 77 minucie na boisku pojawił się wreszcie Brazylijczyk Ricarinho. Nic wielkiego nie pokazał, ale nie miał zbyt wiele czasu żeby błysnąć. ŁKS ostatnie sekundy meczu kończył natomiast w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Jana Sobocińskiego. Nie wyklucza to jednak zawodnika z udziału w sobotnim meczu derbowym z Widzewem, który zostanie rozegrany na alei Unii 2. Jesienią ełkaesiacy triumfowali na na boisku rywala 2:0 (1:0). 66 spotkanie derbowe nie ma jednak faworyta.ą

ŁKS ŁÓDŹ - ODRA OPOLE 2:1 (2:0)