Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński z wyższą pensją, jego zastępcy też z niemałymi podwyżkami wynagrodzeń

Marcin Darda
Marcin Darda
Co prawda korpus wojewodów łódzkich nie dostał tak sowitych podwyżek jak prezydenci miast czy marszałek województwa, ale jednak je otrzymał. Nawięcej w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim zarabia jednak jego dyrektor generalny. 
CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLADZIE>>>
Co prawda korpus wojewodów łódzkich nie dostał tak sowitych podwyżek jak prezydenci miast czy marszałek województwa, ale jednak je otrzymał. Nawięcej w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim zarabia jednak jego dyrektor generalny. CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLADZIE>>>ŁUW
Udostępnij:
Co prawda korpus wojewodów łódzkich nie dostał tak sowitych podwyżek jak prezydenci miast czy marszałek województwa, ale jednak je otrzymał. Najwięcej w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim zarabia jednak jego dyrektor generalny.

O podwyżkach wynagrodzeń samorządowców było głośno ponieważ musieli a na publicznych sesjach zatwierdzić radni. Wojewody i jego zastępców te zasady nie obowiązują, ponieważ zarabiają w administracji rządowej. Wysokim rangą samorządowcom, jak prezydenci miast czy marszałkowi województwa, radni podnosili uposażenia w grudniu 2021 r. z wyrównaniem od sierpnia, natomiast wojewodom na podstawie rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, pensje podniesiono właśnie w sierpniu.

Nie są tak wysokie jak w przypadku samorządowców, ale trudno nazwać je także niskimi. W listopadzie 2021 r. z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim pożegnał się II wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra (najpierw Porozumienie Jarosława Gowina, obecnie OdNowa Marcina Ociepy, nowy koalicjant PiS - red.). Przed sierpniową podwyżką jego wynagrodzenie wynosiło łącznie blisko 9,7 tys. zł brutto miesięcznie, zaś po podwyżce, około 13,7 tys. zł. brutto. Pochodzący z Radomska II wicewojewoda w listopadzie awansował i teraz zarabia jako wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Jeszcze w listopadzie 2021 r. następcą Ciecióry w roli II wicewojewody został Piotr Cieplucha (Solidarna Polska). Nowy nabytek ŁUW załapał się już na wyższe wynagrodzenie od początku swojej misji. Jego podstawowe wynagrodzenie to 10 tys. 20 zł i 80 gr. Do tego dodatki funcyjny i stażowy, odpowiednio 3 tys. 6 zł i 80 gr oraz 701 zł i 46 gr. - łącznie ponad 13,7 tys. zł brutto.

Pierwszy wicewojewoda Karol Młynarczyk (PiS) na tym stanowisku pracuje już od grudnia 2015 r. i zarabia nawet więcej od wojewody Tobiasza Bocheńskiego, a przyczyna tkwi w maksymalnej wysokości dodatku stażowego. Przed podwyżką I wicewojewoda zarabiał ponad 10,7 tys. zł brutto. Od sierpnia ego wynagrodzenie podstawowe wynosi 10 tys. 20 zł i 80 gr, dodatek funkcyjny 3 tys. 6 zł i 80 gr., a stażowy 2 tys. 4 zł i 16 gr - razem ponad 15 tys. zł brutto.

WIADOMOŚCI Z ŁODZI

I wynagrodzenie wojewody Tobiasza Bocheńskiego. Ma, co oczywiste, wyższą pensję podstawową od swoich zastępców - 11 tys. 22 zł i 90 gr., identyczny dodatek funkcyjny - 3 tys. 6 zł i 80 gr, a dodatek stażowy na poziomie 992 zł i 6 gr. - łącznie ponad 15 tys. zł brutto, ale o 10 zł brutto mniej od swego pierwszego zastępcy. Przed podwyżką wojewoda zarabiał około 10 tys. zł brutto.

Najwięcej spośród najważniejszych urzędników ŁUW zarabia jednak Mirosław Suski, dyrektor generalny urzędu, choć jego wynagrodzenie nie uległo zmianie od 2020 r. Podstawowe wynagrodzenie dyrektora Suskiego to 11 tys. 474 zł i 48 gr., dodatek funkcyjny wynosi 2 tys. 499 zł i 31 gr., a stażowy 2 tys. 294 zł i 90 gr. - łącznie ponad 16, 2 tys. zł brutto miesięcznie.

W grudniu łódzki sejmik podniósł wynagrodzenie marszałka Grzegorza Schreibera (PiS) z 11 tys. 820 zł do 22 tys. 300 zł i 96 gr. brutto, a Rada Miejska Łodzi zatwierdziła wynagrodzenie prezydent Hanny Zdanowskiej (PO) na poziomie 21 tys. 485 zł. z 12 tys. 285 zł brutto. W obu przypadkach z wyrównaniem od sierpnia 2021 r.

HOROSKOP NA NOWY ROK

HOROSKOP 2022

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie