Wisła Kraków - Widzew 1:0. Gospodarze w dziesięciu, łodzianie bez pomysłu

Wojciech Markiewicz
Andrzej Banaś
W piątek wieczorem w Krakowie Wisła pokonała Widzew 1:0. Gospodarze zdobyli gola w 50 minucie po błędzie Gavricia, który zbyt lekko zagrał piłkę do Mielcarza. W pięć minut później czerwoną kartkę zobaczył obrońca Wisły Chavez. Niestety Widzew grał chaotycznie, bez pomysłu i nie potrafił stworzyć sytuacji do zdobycia wyrównującego gola. Chwilami wyglądało tak, jakby Widzew grał na… utrzymanie wyniku.

Piłkarze Wisły, grając przez większość spotkania bez dopingu, zdołali pokonać sąsiada w tabeli.
Kibice Wisły do 70. min nie dopingowali swoich piłkarzy, protestując w ten sposób przeciw decyzji
wojewody małopolskiego Jerzego Millera zakazującej wpuszczenia na stadion kibiców Widzewa.

Mimo tego kibice Widzewa oraz wspomagających ich fani Ruchu Chorzów licznie stawili się przed bramą stadionu Wisły. Według danych krakowskiej policji było ich ok. 1400.