Wisła Kraków vs Widzew Łódź: jeden kosztowny błąd

Studio MK (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź przegrali dzisiaj (4 grudnia) z Wisłą Kraków 0:1. Łodzianie stracili bramkę po własnej nieporadności w polu karnym.
Widzew Łódź po rundzie jesiennej

Pierwszy kwadrans to prawdziwy pojedynek na stałe fragmenty gry, jednak ani rzuty rożne, ani wolne obu ekip nie przeradzały się w sytuacje podbramkowe. Złe wieści dla Widzewa Łódź napłynęły w 19. minucie, kiedy to trener Radosław Mroczkowski był zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Kontuzjowanego (uraz mięśnia dwugłowego uda) Souhaila Ben Radhię zmienił Princewill Okachi.

Pięć minut później ożywiły się skrzydła Wisły. Najpierw z prawej strony szarżował Ivica Iliev, a po chwili z lewej Patryk Małecki. Skończyło się tylko na kornerze dla gospodarzy. W 30. minucie roszadę w składzie musiał przeprowadzić z kolei Kazimierz Moskal. Za utykającego (kontuzja kostki) Osmana Chaveza pojawił się na murawie Gordan Bunoza.

Po chwili znów ożywili się wiślacy. Michael Lamey znalazł w polu karnym Rafała Boguskiego, ten strzelił, ale Maciej Mielcarz wybił na róg. Po dośrodkowaniu z kornera i przy bierności Jakuba Bartkowskiego, Przemysława Oziębały oraz Mielcarza bramkę zdobył Cwetan Genkov.

Do przerwy Wisła Kraków prowadziła z Widzewem Łódź 1:0.

Tuż po wznowieniu gry powinno być 2:0. Palijć świetnie dośrodkował z lewej strony, ale Boguski źle trafił w piłkę, którą złapał Mielcarz. Później jeszcze Małecki trafił w słupek.

Gospodarze cały czas atakowali, a łodzianie ograniczali się bardziej do próby zagradzania własnej bramki. Trochę ożywienia w poczynaniach Widzewa wprowadził młody Mariusz Stępiński. Aktywny był też Adrian Budka, ale tradycyjnie już brakowało skuteczności.

Łodzianie piłkę meczową mieli w doliczonym czasie gry. Dudu dośrodkował z lewej strony i milimetrów zabrakło Jarosławowi Bieniukowi, aby zmienić tor lotu piłki. Futbolówkę na raty wyłapał Sergei Pareiko, w którego wpadł jeszcze Hachem Abbes. Krakowianie mieli o to pretensje do Tunezyjczyka, który nie zrobił jednak tego celowo. Mecz zakończył się żółtymi kartkami dla Abbesa i Pareiki. Wisła Kraków pokonała Widzew Łódź 1:0

Wisła Kraków - Widzew Łódź 1:0 (1:0)