Wilki Łódzkie powalczą w play-offach. W drugiej rundzie mecz z Kraków Kings

Wojciech Grzegorczyk
Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego
Dzięki niedzielnej wygranej 42:36 z Cougars Szczecin, Wilki Łódzkie zagrają w fazie play-off. W drugiej rundzie zmierzą się z Kraków Kings.

Zwycięstwo w Poznaniu nie przyszło jednak łatwo. Przez większą część meczu prowadziła ekipa ze Szczecina. Pierwszą kwartę Kuguary wygrały 9:0. W drugiej minimalnie lepsze były Wilki, wygrywając 14;13, ale to gospodarze wciąż prowadzili - 22:14. Sytuacja skomplikowała się w trzeciej kwarcie, kiedy to szczecinianie powiększyli przewagę o kolejne siedem punktów.

Ostatnia odsłona spotkania należała jednak zdecydowanie do podopiecznych Jakuba Ciesielskiego. Wilki pokazały pazury zdobywając aż 28 punktów i tracąc tylko siedem. Ostatecznie łódzki zespół zwyciężył 42:36 i awansował do fazy play-off z drugiego miejsca w Grupie Północnej (bilans w sezonie to pięć zwycięstw, trzy porażki, dziesięć punktów).

Rywalem Wilków w półfinale będzie najlepsza drużyna Grupy Południowej - Kraków Kings. Królowie mogą pochwalić się znakomitym dorobkiem po sezonie zasadniczym. Wygrali siedem z ośmiu meczów.

5 lipca Wilki Łódzkie czeka zatem pojedynek w Krakowie o awans do finału PLFA I. W nim ekipa z Łodzi lub ze stolicy Małopolski zmierzy się ze zwycięzcą pary Seahawks Sopot-Tychy Falcons. Mistrz I ligi PLFA zagra w sierpniu baraż z Kozłami Poznań o przyszłoroczny udział w Toplidze. Zespół z Poznania był najsłabszy w tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wilki do tej pory dwukrotnie grały z Królami. W maju ubiegłegoroku w Pabianicach lepsi byli łodzianie (37:33), w lipcu górą byli futboliści z Krakowa (23:12).