Wilki Łódzkie - Mustangs Płock 38:0

dem
Wilki Łódzkie
Wilki Łódzkie Sebastian Szwajkowski
Wilki Łódzkie - Mustangs Płock pokonały w sobotę Mustangs Płock 38:0. Mecz jedenastej kolejki PLFA I został rozegrany w Łodzi.

W pierwszym meczu łodzianie triumfowali 26:14. Oznaczało to, że Mustangs powinni wygrać w Łodzi trzynastoma lub więcej punktami by zapewnić sobie przewagę w dwumeczu. Już pierwsza kwarta zweryfikowała nadzieje przetrzebionych kontuzjami gości.

Pierwsze punkty zdobył świetnie dysponowany Mikołaj Pawlaczyk. Po skutecznym podwyższeniu za dwa w wykonaniu Wojciecha Krawczyka gospodarze prowadzili 8:0. Niedługo później dobre podanie Damiana Waszczyka wykorzystał Krawczyk i było 14:0. W kolejnej serii ponownie błysnął Pawlaczyk i po pierwszej odsłonie było już 20:0 dla gospodarzy.

Jeszcze przed przerwą Borys Bednarek, weteran nieistniejących już Torped Łódź ponownie dał kibicom gospodarzy powody do radości. Po przerwie jeszcze dwa razy w polu punktowym gości z piłką meldował się Pawlaczyk. Jego akcja z czwartej kwarty była ozdobą spotkania - running back Wilków pokonał z piłką ponad dwie trzecie długości murawy. Spotkanie zakończyło się gładkim triumfem łodzian 38:0.

Dzięki zwycięstwu Wilki z bilansem 3-3 zajmują drugie miejsce w Grupie Wschodniej PLFA II.

MVP meczu: Mikołaj Pawlaczyk (running back Wilków Łódzkich)

Przedostatni mecz w sezonie zasadniczym Wilki rozegrają 6 lipca w Krakowie.

Wilki Łódzkie - Mustangs Płock 38:0 (20:0, 6:0, 6:0, 6:0)
I kwarta
8:0 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Wojciech Krawczyk), 14:0 przyłożenie Wojciecha Krawczyka po 15-jardowej akcji po podaniu Damiana Waszczyka, 20:0 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 15-jardowej akcji biegowej