Wielkie spotkanie miłośników komiksu, gier, przygód i fantastycznych postaci

Artykuł sponsorowany
Przed nami doroczne święto popkultury. W dniach 14-16 września odbędzie się 29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi organizowany przez EC1 Łódź - Miasto Kultury i Stowarzyszenie Twórców „Contur”.

Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego oraz po raz pierwszy w Łódź Sport Arenie, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź - Miasto Kultury.

W programie tegorocznego MFKiG znalazło się ponad sto spotkań, prelekcji, wykładów i warsztatów. Największymi gwiazdami festiwalu będą artyści, których twórczość wiąże się z postacią Batmana: Brian Azzarello - amerykański scenarzysta, znany w Polsce z serii „100 naboi”, „Loveless”, „Batman”, „Hellblazer”, „Księżycówka”; Peter Milligan - światowej sławy brytyjski scenarzysta (autor tomów wielu znanych serii: „Batman”, „X-Men”, „X-Statix”). Na festiwalu gościć będzie też Grzegorz Rosiński - rysownik „Thorgala”. Łódź odwiedzi poaz tym silna reprezentacja twórców z Niemiec, m.in. Markus „Mawil” Witzel („Kinderland”, „Bend” i „Możemy zostać przyjaciółmi”), Sascha Hommer („Czworo oczu”) oraz wielu innych autorów, m.in. z Australii.

Z myślą o najmłodszych został zaproszony William Maury z Francji - twórca komiksu „Sisters”. Na festiwalu nie zabraknie plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych, strefy targowej, gier planszowych, cyfrowych gier karcianych, stref Manga Corner i Star Wars, cosplay’a i wielu innych atrakcji. Premiery będą miały liczne komiksy, w tym albumy dla dzieci wyłonione w konkursie im. Janusza Christy organizowanym przez wydawnictwo Egmont.

W piątek odbędzie się po raz drugi Dzień Komiksu Historycznego z wystawami, warsztatami i konkursami dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z autorami najnowszych tytułów poświęconych historii Polski, premiera albumu „100 na 100 - Antologia Komiksu na Stulecie Odzyskania Niepodległości” oraz prelekcje dla nauczycieli i edukatorów.

W Atlas Arenie w strefie wolnego grania znajdzie się strefa elektronicznych gier karcianych (Arena of Cards) będzie można spróbować swoich sił w „Hearthstone”, „The Elder Scrolls Legends”, „Gwint”. W strefie konsolowej zaprezentowane będą nowe gry, które ukazały się do czasu festiwalu. Każdy będzie mógł też zagrać w „Quake Champions”, a także zapoznać się ze sprzętem gamingowym. W strefie gier zanurzymy się w wirtualny świat aplikacji na stanowiskach z goglami VR oraz stanowiskami z platformami do chodzenia.

W tym roku festiwal przygotował strefę gier bez prądu na nowo otwartym obiekcie Łódź Sport Arena (hala obok Atlas Areny). W sobotę i niedzielę w godzinach otwarcia festiwalu czekać tam będzie przeszło dwieście stanowisk do grania w game roomie przygotowanym przez Gralnia - Gry bez prądu oraz wydawnictwo Egmont. Wśród propozycji są ponad setka gier planszowych, turnieje, animatorzy, którzy chętnie nauczą zasad rozgrywki, a także mistrzostwa Polski w „Potwory z Tokio” i możliwość zagrania w ich wielkoformatową wersję.

W piątkowy wieczór w Hali Maszyn w EC1 Łódź odbędzie się również Wieczór Popkulturalny, którego głównym punktem - od godz. 20 - będzie gala wręczenia Nagród Misie 2018. Przyznaje je blisko dwieście osób związanych z kulturą, które tworzą kapitułę Węży - nagród dla najgorszych polskich filmów. Od ubiegłego roku kapituła również docenia to, co najciekawsze w polskiej kulturze popularnej. W ośmiu kategoriach konkurują ze sobą dzieła filmowe, telewizyjne, literackie, muzyczne, komiksy, spektakle i reklamy. Wystąpią: Łukasz „Lotek” Lotkowski, Jakub Ćwiek, Mieszko Minkiewicz.

komiksfestiwal.com

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto