Widzew - Riviera Gdynia 63:62. Pierwsza wygrana łódzkich koszykarek!

Marek Kondraciuk (opr.wm)
Alicja Bednarek w pojedynku w Emilie Johnson z Gdyni
Alicja Bednarek w pojedynku w Emilie Johnson z Gdyni Krzysztof Szymczak
W środę koszykarki Widzewa wreszcie wygrały pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. W siódmej kolejce łodzianki pokonały 63:62 Rivierę Gdynia.

Koszykarki Widzewa wygrały pierwsze dwie kwarty i do przerwy prowadziły różnicą 6 punktów (35:29).

W 21 minucie łodzianki odskoczyły nawet na 8 punktów (37:29 i 39:31) i wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą. Tymczasem już pięć minut później koszykarki Riviery przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie. Po trzech kwartach widzewianki przegrywały jednym punktem: 49:50

W czwartej kwarcie walka była zacięta, ale przez większość czasu ostatniej części meczu wciąż prowadziły koszykarki z Gdyni. Widzew wyrównał na 60:60 dopiero w 37 min. W chwilę później łodzianki prowadziły 62:60. Pół min przed końcem Widzew prowadził 63:62 i nie wypuścił szansy.

W następnej kolejce (sobota, 2 listopada, o godz. 16) koszykarki Widzewa zagrają wyjazdowy mecz z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli drużyną MKS MOS Konin.

Łodzianki powinny wrócić z Konina z kompletem punktów, bo beniaminek z Konina nie przez przypadek zajmuje ostatnie miejsce. Np. ostatniej kolejce doznał dotkliwej porażki z Wisłą w Krakowie. Koszykarki z Konina w całym meczu zdobyły zaledwie 19 punktów, tylko w jednej kwarcie zdołały zdobyć 9 punktów, a jedną przegrały do zera!

Widzew - Riviera Gdynia 63:62 (15:13, 20:16, 14:21, 14:12)
Widzew: Bednarek 17, Tomiałowicz 14, Pawlak 13, Rozwadowska 8, Crook 7, Boothe, Dziwińska po 2, Rzeźnik 0. Trener: Janusz Wierzbicki.
Riviera: Wilson 16, Misiuk, Jakubiuk po 12, Johnson 10, Macko 7, Małaszewska 3, Miłoszewska 2, Szymczak-Górzyńska 0. Trener: Wadim Czeczuro.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0