Widzew Łódź - Zagłębie Lubin (relacja minuta po minucie)

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali dzisiaj z Zagłębiem Lubin 2:1. Zapraszamy do przeczytania relacji, jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.

- Zobacz jak przed stadionem kibice dopingowali piłkarzy [wideo]

Piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się dzisiaj (15 maja) u siebie z Zagłębiem Lubin. Przed meczem, gospodarze mają na koncie 34 punkty, a goście "oczko" mniej. Obie drużyny są już bardzo bliskie utrzymania się w Ekstraklasie. Jednak by, na trzy kolejki przed końcem sezonu, być absolutnie pewnym ligowego bytu, zarówno łodzianie, jak i lubinianie, musieliby dzisiejszy mecz wygrać. Czy Widzewiakom uda się pokonać gości?

Na jesieni obie drużyny mierzyły się dwukrotnie. W meczu ligowym w Lubinie górą byli "miedziowi". W meczu Pucharu Polski rozgrywanym w Łodzi po 90 minutach gry było 0:0, a Widzew starcie rozstrzygnął na swoją korzyść w dogrywce - jedyną bramkę zdobył Paweł Grishok. Niestety, dzisiejsze spotkanie przy al. Piłsudskiego 138 zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Jest to efekt decyzji wojewody, która podobnie, jak wcześniej działo się to na innych obiektach Ekstraklasy, podjęła decyzję o zamknięciu stadionu. Kibice zapowiedzieli, że zbiorą się przed obiektem i stamtąd będą prowadzić doping dla swojej drużyny. Czy w ten sposób pomogą im odnieść ważne zwycięstwo? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Zagłębie Lubin.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin
(Koniec meczu)
2 : 1 (1:0)
Bramki: 1:0 K. Ostrowski (41. min.) 1:1 Sz. Pawłowski (67. min.) 2:1 D. Sernas (73. min.)

B.Kaniecki - A.Budka, J.Bieniuk, S. Zalepa, Dudu, K. Ostrowski (89. P. Oziębała), M. Panka, Ł. Broź, R. Grzelak (70. N. Dzalamidze), P.Nakoulma (59. D. Sernas), P.Grzelczak
B. Isailović - P.Kocot (70. A. Błąd), F.Dinis, S. Reina, B.Rymaniak, D.Plizga, D.Dąbrowski (89. D. Rakels), D.Abwo, S.Pawłowski, M. Traore, A. Osmanagic (46. M. Ekwueme)

Żółte kartki: Panka (Widzew)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu! Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 2:1. Do obejrzenia fotorelacji i przeczytania pomeczowych wypowiedzi zapraszamy później.
90' Mecz potrwa 3 minuty dłużej. Piłkarze po końcowym gwizdku mają iść na boisko boczne i podziękować kibicom za doping. Czy tak będzie?
89' Dwie zmiany - Rakels za Dąbrowskiego, a Oziębała w miejsce Ostrowskiego.
87' Strzał Pawłowskiego w słupek! Łodzianie mają bardzo dużo szczęścia. Czy utrzymają prowadzenie do końca?
85' Wymiana podań między Sernasem, Ostrowskim i Dzalamidze. Strzał Gruzina nieczysty, Isailovic złapał.
84' Ekwueme zakręcił w łódzkim polu karnym i wrzucił do Pawłowskiego. Ten głową, ale w Kanieckiego.
80' Bardzo dobre dośrodkowanie Budki, Grzelczak uprzedzony przez Rymaniaka. Po chwili strzał Brozia, kilkanaście metrów nad bramką...
75' Za stadionem słychać "Darvydas Sernas!"
Sernas strzelił prawie do pustej bramki, po tym, jak piłkę wystawił mu...Dinis.
73' Darvydas SERNAS! 2:1!
70' Nika Dzalamidze wchodzi za Grzelaka.
69' Znów niebezpieczny strzał Pawłowskiego. Po chwili Błąd wchodzi za Kocota.
Plizga wbiegł środkiem pola i podrzucił piłkę nad obrońcami do Pawłowskiego, a ten strzelił nad Kanieckiem i trafił.
67' 1:1 Szymon Pawłowski
62' Groźna akcja prawą stroną Abwo, wycofanie piłki na linię pola karnego do Plizgi, ale jego strzał broni Kaniecki. A później jeden z lubinian na spalonym.
60' I Ostrowski szukał prostopadłego podania do "Serniego", ale Isailovic miał bliżej. W odpowiedzi strzał Plizgi zablokowany, dobitka Pawłowskiego nad bramką.
59' Sernas wchodzi w miejsce Nakoulmy. Po przerwie "obudzili" się też kibice pod stadionem, których - jak podaje nam jeden z użytkowników - zgromadziło się dzisiaj ok. 1000.
56' Dośrodkowanie Abwo z prawej strony i strzał Pawłowskiego z ok. 5 metrów. Piłka przeleciała tuż obok bramki. Po chwili piłkarze zamienili się rolami. Ale Abwo strzelił głową jeszcze gorzej.
54' Ekwueme groźnie uderzał z 30 metrów, Kaniecki jednak pewnie złapał.
52' Na boisku leży Reina po starciu z Nakoulmą.
50' Przejęcie piłki w środku pola przez Pankę. Litwin "pociągnął" trochę do przodu i strzelił z dystansu. Uderzenie było słabe i Isailovic nie miał większych problemów z obroną.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Jedna zmiana w Zagłębiu - Osmanagica zastąpił Ekwueme.
Koniec pierwszej połowy meczu. Sędzia nic nie doliczył. Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:0
44' Obrońcy i pomocnicy Widzewa zmyleni przez Osmanagica, który w efekcie strzelił z 25 m, ale nad bramką.
Kolejne dobre podłączenie się lewą stroną Dudu, minięcie Rymaniaka i dośrodkowanie przed bramkę. Akcję zakończył Ostrowski strzałem głową z kilku metrów.
41' 1:0 Krzysztof Ostrowski!
39' Składny kontratak Widzewa. Broź przejął piłkę, podał do Panki, Litwin przerzucił na lewą stronę do Grzelaka, który wystawił piłkę do wbiegającego Dudu. Brazylijczyk "wpadł" z futbolówką w pole karne i strzelił, ale obok bramki.
36' Indywidualna akcja Grzelczaka i soczysty strzał. Broni Isailovic.
35' Osmanagic przedostał się pod linię końcową, wrzucił nisko piłkę, a Abwo był bliski skierowania futbolówki głową w stronę bramki.
32' Rzut rożny dla Widzewa i groźna akcja...Zagłębia. Goście wyszli z kontratakiem 4 na 4. Strzał Plizgi daaaleki od celu.
29' Groźny strzał Abwo z 21 m, piłka przelatuje obok bramki. Szybkie rozgrywanie piłki przez lubinian, sprawia gospodarzom sporo problemów.
28' Świetne podłączenie się lewą stroną Dudu, wstrzelenie piłki w pole karne, ale Nakoulma uprzedzony przez Isailovica.
23' Niezła próba prostopadłego podania Budki do Nakoulmy. Burkińczyk na spalonym.
20' Pawłowski próbował się przedrzeć w pole karne Widzewa i minął nawet kilku łodzian, ale ostatecznie został powstrzymany.
18' Żółtą kartką ukarany Mindaugas Panka.
17' Za stadionem słychać odgłosy wystrzału dwóch petard. Na murawie pojedynek bardziej przypomina na razie gierkę towarzyską.
13' Strzał Ostrowskiego z pola karnego przelatuje nad bramką. Lekką przewagę osiągnęli łodzianie.
9' Pierwsza bramka w tym spotkaniu. Trafił Nakoulma po dośrodkowaniu Ostrowskiego, ale sędzia wskazał spalonego.
8' Początkowa przewaga gości. Lubinianie strzelali już kilka razy w kierunku bramki strzeżonej przez Kanieckiego, ale na razie trafiali tylko w bandy.
2' "Jesteśmy z Wami!" słychać zza trybuny pod zegarem. Kibice dzisiaj dopingują stamtąd.
1' Z trzy minutowym opóźnieniem, rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź a Zagłębiem Lubin.
Jesteśmy już na stadionie. Do rozpoczęcia meczu pozostało około 20 minut. Za chwilę podamy składy.
Godzina 15:55 - Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 80 minut.