Widzew Łódź - Wisła Płock 3:0 (Foto+Wideo)

Jacek Suliga
Widzew wreszcie się przełamał i wysoko wygrał z Wisłą Płock. Gdyby nie słaba skuteczność napastników zwycięstwo mogłoby być bardziej okazałe.

Tym meczem zawodnicy gospodarzy mieli dać odpowiedź, czy poprzednie niezbyt udane spotkania to tylko wypadek przy pracy, czy większy kryzys. Od pierwszej minuty bardzo aktywni byli Grzeszczyk, były zawodnik Wisły Płock, oraz Grzelczak.

Już w 3 minucie ten pierwszy przeprowadził solową akcję, ale Mierzwa zdołał wybić piłkę przed siebie, a obrońcy Wisły wybili piłkę w pole i zażegnali niebezpieczeństwo. Później Widzew miał optyczną przewagę, jednak nie wiele z niej wynikało. W 23 minucie sam na sam z bramkarzem gości wyszedł dobrze grający w tym meczu Budka jednak i tym razem ponownie lepszy był Mierzwa.

Z minuty na minuty przewaga Widzewa rosła. Zawodnicy Wisły mieli czasem kłopot z wyjściem z akcją z własnej połowy. W 30 minucie przed wyśmienitą okazją stanął Grzelczak jednak strzelił minimalnie obok słupka. W 39 minucie strzał młodego napastnika gospodarzy obronił Mierzwa, a dobitkę Panki zablokowali obrońcy Wisły. Kiedy pierwsza połowa dobiegała już końca najpierw Robak wypuścił w uliczkę Grzelczaka i ten pokonał plasowanym strzałem golkipera gości 1:0 dla Widzewa.

Kibice Widzewa nie zdążyli jeszcze dobrze nacieszyć się z bramki Grzelczaka, a wynik na 2:0 podwyższył pięknym strzałem z około 25 metrów Panka. Widzew po bardzo dobrej, szybkiej grze wygrywał zasłużenie po pierwszej połowie z drużyną gości 2:0.

Druga połowa miała podobny przebieg. Dobre okazje ponownie miał Grzelczak. Widać było, że bardzo na strzeleniu bramki zależy Grzeszczykowi. Ta sztuka udała mu się w 67 minucie kiedy uderzył tuż za linii pola karnego i podwyższył wynik na 3:0. To był chyba jeden z najlepszych meczów tego młodego pomocnika w barwach Widzewa. Był agresywny, dużo biegał, a do tego mądrze rozgrywał.

Po strzeleniu trzeciej bramki Widzew kontrolował przebieg spotkania. Jeszcze w ostatniej minucie meczu doskonałą okazję miał Budka jednak i tym razem górą był golkiper drużyny gości.

Widzew po dobrym i ciekawym spotkaniu wygrał z Wisłą Płock 3:0. Tak naprawdę gdyby lepsza skuteczność napastników gospodarzy mogło być nawet 5 albo 6:0.

Widzew Łódź - Wisła Płock 3:0 (2:0)

Gole: 41' Grzelczak, 42' Panka, 67' Grzeszczyk

Widzew: Mielcarz - Broź, Bieniuk, Szymanek (12. Ukah), Dudu, Budka, Grzeszczyk, Panka, Ostrowski (82. Miloseski), Grzelczak (73. Oziębała), Robak.

Wisła Płock: Mierzwa - Pęczak (54. Bojaruniec), Jarczyk, Sielewski, Chwastek, Grudzień, Majewski, Kostrubała, Masłowski (80. Gęśla), Wiśniewski, Zaremba (66. Mitura).

Kartki żółte: Bieniuk (Widzew) - Masłowski, Grudzień (Wisła)