Widzew Łódź vs Górnik Zabrze (relacja minuta po minucie)

Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj z Górnikiem Zabrze. ...
Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj z Górnikiem Zabrze. ... ker (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź wygrali dzisiaj z Górnikiem Zabrze 2:0. Zapraszamy do zapoznania się z relacji jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.
Zobacz jak wyglądał mecz Widzew Łódź - Górnik Zabrze w poprzednim sezonie

Piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się dzisiaj (10 grudnia) u siebie z Górnikiem Zabrze. Oba zespoły to sąsiedzi z ligowej tabeli. Łodzianie są na razie lepsi o dwa punkty, więc to dla nich dobra okazja na odskoczenie od zabrzan. Trzeba tylko i aż wygrać.

O zwycięstwo na pewno nie będzie łatwo. Widzewiacy mają problemy ze strzelaniem goli, bez czego trzy punkty są niemożliwe do zdobycia. Z kolei w barwach zabrzan występuje, dobrze znany przy al. Piłsudskiego 138, Prejuce Nakoulma. Popularny "Prezes" w poprzednim sezonie grał, choć większość czasu się leczył, w Widzewie. Kiedy wychodził na boisko to pokazywał się jednak z dobrej strony. Jak będzie dzisiaj? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Górnik Zabrze.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze
(Wynik końcowy)
2 : 0 (2:0)

Bramki: 1:0 A. Budka (9. min.) 2:0 P. Oziębała (28. min.)

M. Mielcarz - J. Bartkowski, U. Ukah, J. Bieniuk, Dudu, A. Budka, M. Panka, H. Abbes (79. P. Mroziński), Bruno Pinheiro, K. Ostrowski (65. P. Okachi), P. Oziębała (66. M. Stępiński)
Ł. Skorupski - M. Bemben, M. Pazdan, K. Szymura (46. A. Kwiek), M. Magiera, P. Olkowski (90. M. Jończyk), K. Mączyński, M. Przybylski, A. Marciniak, P. Nakoulma, D. Gołębiewski (81. A. Milik))

Żółte kartki: Szymura, Przybylski (Górnik)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. Widzew Łódź - Górnik Zabrze 2:0. Wkrótce zapraszamy do obejrzenia foto i wideorelacji z dopingu kibiców oraz przeczytanie pomeczowych wypowiedzi.
90'+5 Jeszcze Kwiek strzela z 15 m, ale obok bramki.
90'+4 Bruno opuszcza murawę na noszach. Sędzia za chwilę zakończy to spotkanie...
90'+2 Okachi mocno, ale obok bramki. Michał Jończyk zmienia Olkowskiego.
90' Bruno pada, Nakoulma gra fair play play i wybija piłkę za boczną linię. Sędzia dolicza 3 minuty.
87' Dudu z wolnego z ponad 25 metrów, ale w mur.
83' Świetne podanie Panki, Okachi ładnie przyjmuje na klatkę piersiową i wrzuca z linii końcowej, ale wprost w ręce Skorupskiego.
81' Arkadiusz Milik zmienia Gołębiewskiego.
80' Ukah mocno w trybuny...nasza dalsza relacja była przez chwilę zagrożona, ale piłka przeleciała obok nas.:)
79' Piotr Mroziński wchodzi za Abbesa. Po chwili dośrodkowanie z wolnego Dudu, zgranie głową Bieniuka, ale Okachi nie zdołał skutecznie skierować piłki do siatki.
77' Stępiński ładnie zabrał się z piłką, ale przed wyjściem sam na sam ze Skorupskim powstrzymał go w ostatniej chwili Pazdan.
75' Bruno wskoczył przypadkowo na plecy Mączyńskiego. Grę cały czas prowadzą goście.
72' Kontra gospodarzy. Bruno do Panki, Panka do Stępińskiego, ale rezerwowy Widzewa nie doszedł do piłki.
69' Bieniuk wybija na róg. Wcześniej kolejna długa i konsekwentna akcja Górników.
65' Żółta kartka dla Przybylskiego za przepychanki z Abbesem. Okachi zmienia Ostrowskiego, po chwili Stępiński zmienia Oziębałę.
64' Oziębała przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, ale był zupełnie nieatakowany przez rywali i oddał strzał, jednak wprost w Skorupskiego.
63' Mariusz Stępiński i Princewill Okachi przygotowują się do wejścia.
61' Ostre dośrodkowanie Olkowskiego, Gołębiewski uwalnia się spod opieki Bieniuka i uprzedza Mielcarza. Piłka przeleciała obok lewego słupka bramki łodzian.
60' Tempo spotkania zdecydowanie "siadło". Górnicy próbują rozgrywać piłkę, widzewiacy cofnięci, nie kwapią się do ataków.
58' Mączyński osamotniony na 15 metrze od bramki gospodarzy, strzela jednak bardzo niecelnie.
57' Górnik rozgrywał długo i spokojnie, usypiając nieco łodzian. Dudu przeciął jednak prostopadłe podanie do Olkowskiego.
52' Magiera strzela mocno, jednak w środek i Mielcarz skutecznie przerzuca piłkę nad poprzeczką.
49' I popularny podczas ostatnich spotkań okrzyk na trybunach "Hej Cacek! Zapłać piłkarzom!"
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. W Górniku na murawie pojawił się Aleksander Kwiek, który zmienił Szymurę.
Koniec pierwszej połowy meczu . Widzew Łódź - Górnik Zabrze 2:0.
45' Dobre rozegranie Bruno z Panką i prostopadłe podanie Litwina do Ostrowskiego, sędzia liniowy podnosi chorągiewkę - spalony. Pierwsza połowa przedłużona o minutę.
44' Niezdecydowanie Ukaha i strzał z półwoleja Gołębiewskiego. Mielcarz jednak czujny w bramce.
40' Oziębała pada w polu karnym zabrzan, sędzia każe grać dalej, ale widzewiak był chyba faulowany.
39' Mielcarz na raty broni uderzenie Nakoulmy. Wcześniej piłki nie sięgnął Ukah.
36' Oziębała przed doskonałą okazją na podwyższenie, ale strzela obok lewego słupka bramki rywali. Wcześniej świetne prostopadłe podanie Bruno do Budki i dośrodkowanie tego drugiego d Ozziego.
34' Niepewna interwencja Mielcarza na własnym przedpolu. Oziębała wrócił na boisko.
31' Oziębała leży na murawie, łodzianie przerywają grę.
Widzewiacy przechwycili piłkę na własnej połowie, Bruno podał do wychodzącego Oziębały, a ten wyszedł sam na sam ze Skorupskim i mocnym strzałem w krótki róg posłał futbolówkę do siatki.
28' 2:0! Oziębała!
26' Dośrodkowanie z prawej strony Panki, Abbes skaaaacze i strzela głową, ale zbyt lekko i niecelnie. A za Tunezyjczykiem był jeszcze Bieniuk...
25' Dobry kontratak łodzian. Mielcarz do Ostrowskiego, ten rozegrał z Bruno i dośrodkował, ale w obrońcę.
24' Znów śnieg nad stadionem, sypie intensywnie.
22' Seria dobrych zagrań Budki, widzewiacy szybko przedostają się pod pole karne rywali.
21' Potężny strzał Gołębiewskiego, piłka mija łódzką bramkę nieznacznie. Mielcarz nie dałby rady wyjąć futbolówki, gdyby ta szła w bramkę.
19' Magiera strzela mocno z dystansu, ale bardzo niecelnie.
17' Dobra wrzutka z lewej strony Magiery, ale Gołębiewski uprzedzony przez obrońców.
14' Mielcarz uprzedza Nakoulmę, który wchodził w pole karne łodzian.
13' Żółta kartka dla Szymury za faul na Pance.
Kuriozalna bramka dla Widzewa. Obrońcy zabrzan najpierw uprzedzili na 20 metrze przed swoją bramką Oziębałę, a po chwili Budkę. Piłka jednak odbija się od skrzydłowego Widzewa i poleciała w stronę bramki, wpadając do siatki. Skorupski wyszedł wcześniej na 16 metr chcąc zatrzymać Oziębałę..
9' GOOOOL!!! 1:0! ADRIAN BUDKA!
7' Zaczął padać śnieg, ale na razie nie powinien on zbyt przeszkadzać piłkarzom.
5' Ładna, składna akcja łodzian, Ostrowski w ostatniej chwili uprzedzony. Tylko róg dla gospodarzy.
4' Strata w środku pola Abbesa i po chwili ostry faul Tunezyjczyka.
1' Punktualnie o godzinie 15.45 rozpoczął się mecz Widzewa Łódź z Górnikiem Zabrze. Jaki wynik obstawiacie?
Godzina 15.25 - Do rozpoczęcia spotkania ok. 20 minut. Jesteśmy już na stadionie, za chwilę podamy składy obu drużyn.
Godzina 11.55 - Do rozpoczęcia meczu pozostały niecałe 4 godziny. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania Widzew Łódź - Górnik Zabrze.