Widzew Łódź przegrał z Wisłą Kraków 0:2. Czerwona kartka Mielcarza

Maciej Mielcarz
Maciej Mielcarz yakris (Archiwu mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź przegrali z Wisłą Kraków 0:2. Czerwoną kartką został ukarany Maciej Mielcarz.

Przypomnij sobie jak wyglądał pierwszy mecz Widzewa z Wisłą

Początek dzisiejszego (12 marca) meczu Widzewa Łódź z Wisłą Kraków prowadzony był w szybkim tempie, nie było wybijania na oślep. Widzewiacy próbowali początkowo prostopadłych podań do Sernasa na wolne pole. Dobrą okazję łodzianie stworzyli sobie już w 5. minucie. Sernas świetnie podał na wolne pole do Pawła Grischoka, a ten wbiegł w pole karne, ale nie dał rady podać celnie do Niko Dzalamidze.

Już pięć minut później prezent otrzymał Sernas, który dostał podanie od Osmanego Chaveza. Litwin jednak był tym tak zaskoczony, że nie zdołał oddać strzału. Chwilę później sam na sam z bramkarzem Wisły wychodził Łukasz Broź, ale nie zdołał skutecznie opanować trudnego podania od Sernasa i zakończyło się tylko na rzucie rożnym dla Widzewa.

Gospodarze na te akcje odpowiadali początkowo niegroźnymi strzałami Andraża Kirma i Patryka Małeckiego. Najbliżej pokonania Macieja Mielcarza był w 35. minucie Maor Melikson. Izraelczyk strzelił z ok. 18 m, a piłka ocierając się o poprzeczkę wyleciała za linię końcową. Po chwilę ten sam zawodnik strzelał z podobnej odległości, ale piłkę lecącą po ziemi pewnie złapał golkiper Widzewa.

W odpowiedzi Dzalamidze nie sięgnął futbolówki po świetnym dośrodkowaniu Sernasa, a zamykający akcję Grischok nie opanował piłki. W 44. minucie w podobnej sytuacji krakowianie dopięli swego. Z prawej strony dośrodkował Kirm, a akcję strzałem lewą nogą zamknął Małecki. Wiślak skontrował dośrodkowanie, uderzając po długim rogu bramki.

Po zmianie stron... bez zmian

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg gry i sprawiali sporo problemów łodzianom swoimi dośrodkowaniami. Z tych akcji nie padła żadna bramka. Z kolei piłka prawie przekroczyła linię bramkową po rzucie wolnym wykonywanym przez Dudu w 56. minucie. Brazylijczyk z lewej strony pola karnego strzelił w krótki róg, a Sergei Pareiko z ogromnymi problemami sparował piłkę na słupek, a tę z linii wybił jeszcze Gordan Bunoza.

Kolejna groźna sytuacja miała miejsce po rzucie rożnym w 67. minucie. Z narożnika dośrodkowywał Dudu, Sebastian Madera wyskoczył najwyżej w polu bramkowym, ale piłka po jego strzale głową przeleciała tuż obok lewego słupka bramki Pareiki.

Wiślacy odpowiedzieli skutecznie kilka minut później. Melikson wyprowadził kontratak sprzed własnego pola karnego, nie dał się dogonić Pance, minął Dudu i był faulowany w polu karnym łodzian przez Mielacarza. Efekt? Rzut karny, druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla bramkarza Widzewa.

Jedenastkę na gola zamienił Andraż Kirm. Słoweniec na raty pokonał, wprowadzonego przed chwilą Bartosza Kanieckiego. Rezerwowy bramkarz Widzewa obronił strzał rywala, ale Kirm z powietrza dobił mocno w środek. Sytuacja ta przypominała wczorajszego karnego z meczu ŁKS-u z Dolcanem, z tą różnicą, że Kirm skutecznie dobił, w odróżnieniu od Marcina Smolińskiego.

Szansę na gola kontaktowego miał Sernas. Litwin z 13 metrów trafił prosto w golkipera Wiślaków. W 86. minucie powinno być 3:0. Małecki wbiegł z piłką w pole karne z prawej strony i wystawił piłkę Cwetanowi Genkovowi. Bułgar z 3 metrów nieczysto trafił w futbolówkę i ta przeleciała minimalnie obok bramki.

Więcej bramek już nie padło. Widzew przegrał z Wisłą w Krakowie 0:2, ale trzeba przyznać, że pokazał się z niezłej strony.

Wisła Kraków - Widzew Łódź 2:0 (1:0)