Widzew Łódź lepszy od Polonii Warszawa. Budka daje zwycięstwo

Adrian Budka
Adrian Budka Studio MK (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź wygrali w Warszawie z Polonią 1:0. Jedynego gola zdobył Adrian Budka.

Przypomnij sobie jak wyglądał pierwszy mecz Widzewa z Polonią

Pierwsze zagrożenie stworzyli piłkarze Widzewa Łódź. W 10. minucie Nika Dzalamidze podał do wychodzącego na wolne pole Adriana Budki, ale zamiast zakończyć akcję, tak jak w meczu z Koroną Kielce, to podawał do Riku Riskiego, który nieczysto trafił w piłkę. 4 minuty później łodzianie mieli kolejną doskonałą okazję. Tym razem nieczysto w futbolówkę trafił Mindaugas Panka. Litwin próbował strzelać z ok. 8 metrów po dośrodkowaniu Dzalamidze.

Gospodarze pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero w 21. minucie. Daniel Gołębiewski uderzył z główki po wrzutce z prawej strony Łukasza Trałki, ale napastnik Polonii nie trafił w bramkę. Warszawianie w kolejnych minutach kilkukrotnie wykonywali stałe fragmenty gry w okolicach pola karnego Widzewa, ale bez efektów bramkowych.

Gola do przerwy zdobyć powinni jednak Widzewiacy. Kolejny raz prawym skrzydłem ruszył Dzalamidze i świetnie podał w pole karne do Riskiego. Fin miał mało miejsca i trafił w Przyrowskiego, a dobitkę Panki wybił Jakub Tosik.

Po zmianie stron w zespole Widzewa cały czas najaktywniejszy był Dzalamidze, zachęcający swoich kolegów do grania pressingiem. Gospodarze w 53. minucie dobrze jednak rozegrali akcję, którą strzałem z ostrego kąta zakończył Tomasz Brzyski. Dobrze w tej sytuacji zachował się jednak Mielcarz, pilnując bliższego słupka i wybijając futbolówkę na rzut rożny. W odpowiedzi z dystansu uderzał Grischok, ale pomylił się nieznacznie.

Widzew przerywa passę porażek

Kolejne podania prostopadłe przyniosły pożądany efekt w 70 minucie. Panka zagrał w pole karne do wychodzącego na wolne pole Budki. Skrzydłowy Widzewa wyprzedził Brzyskiego i posłał piłkę do siatki obok Przyrowskiego. W odpowiedzi główką strzelał Artur Sobiech, ale w środek bramki i Mielcarz nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Łódzki bramkarz nie zdążył interweniować w 88. minucie. Na jego szczęście, futbolówka po uderzeniu Adriana Mierzejewskiego trafił w słupek i wyleciała za linię końcową. Chwilę później Piotr Grzelczak przegrał pojedynek biegowy z Przyrowskim i nie zdołał przejąć piłki. W ostatniej akcji meczu warszawianie wykonywali jeszcze rzut wolny, ale nie powtórzyła się sytuacja ze spotkania Widzewa w Bełchatowie w rundzie jesiennej i gol nie padł.

Widzew wygrał z Polonią Warszawa 1:0. Dla łodzian to przełamanie sześciu kolejnych przegranych, licząc ligę i Puchar Polski.

Polonia Warszawa - Widzew Łódź 0:1 (0:0)