Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1 (relacja na żywo)

piłkarze
piłkarze Robert Zwoliński
Piłkarze Widzewa Łódź wygrali dzisiaj (5 marca) z Koroną Kielce 3:1. Zapraszamy do zapoznania się z relacją na żywo z tego meczu.
Zobacz foto i wideo relację z meczu Widzew-Korona

Piłkarze Widzewa Łódź grają

dzisiaj z Koroną Kielce. Jest to zarazem inauguracja rundy wiosennej w Łodzi. Widzewiacy przed 17. kolejką zajmują 13. miejsce, podczas gdy kielczanie są na 4. pozycji. Faworytem spotkania wydają się być przyjezdni, choć w pierwszym meczu wiosny lepsze wrażenie w rywalizacji - mimo że przegranej 0:1 - z Lechem Poznań sprawili podopieczni Czesława Michniewicza. Korona zremisowała natomiast 1:1 z Zagłębiem Lubin, ale nie zachwyciła obserwatorów.

Trzeba też pamiętać, że w jesiennym spotkaniu pomiędzy Widzewem a Koroną lepsi okazali się łodzianie. Widzewiacy zwyciężyli po dwóch bramkach Darvydasa Sernasa 2:1. Dla Korony trafił wtedy Andrzej Niedzielan. Również dzisiaj Ci napastnicy mogą być głównymi żądłami swoich drużyn. Czy skuteczniejszy w tym pojedynku czołowych snajperów Ekstraklasy okaże się Litwin, a Widzew wygra? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Korona Kielce. **

Przeczytaj także zapowiedź meczu Widzew Łódź - Korona Kielce

Widzew Łódź - Korona Kielce

(Koniec meczu)
3 : 1 (1:1)
Bramki: 1:0 N. Dzalamidze (20. min.) 1:1 Edi (22. min.) 2:1 U. Ukah (28. min.) 3:1 A. Budka (71. min.)

M. Mielcarz - U. Ukah, W. Szymanek, S. Madera, Dudu, A. Budka, M. Panka, Ł. Broź, P. Grischok (68. R. Riski), N. Dzalamidze (76. V. Duric), D. Sernas (90. P. Grzelczak)
Z. Małkowski - J. Markiewicz, Hernani, P. Stano, P. Golański, S. Puri (79. J. Bąk), V. Jovanovic (75. D. Janczyk), A. Vukovic, P. Sobolewski, Edi Andradina, A. Niedzielan |(87. M. Tataj)

Żółte kartki: Panka, Dzalamidze (Widzew) Bąk (Korona)

**
**

Koniec meczu! Widzew Łódź wygrał z Koroną Kielce 3:1. Zawodnikiem meczu bezsprzecznie Nika Dzalamidze - strzelec gola i asystent przy dwóch trafieniach.
90' Sędzia dolicza 3 minut, podobnie jak w pierwszej połowie.
89' Znów świetna akcja Durica z Riskim, ale tylko rzut rożny dla Widzewa.
87' Świetne podanie prostopadłe Durica do Riskiego, Fin szukał w polu karnym Sernasa, ale najlepszy strzelec Widzewa w tym sezonie nie sięgnął piłki. Tataj wchodzi za Niedzielana.
83' Goście próbują, atakują, ale niewiele z tego wynika. Łodzianie czekają na kontry. Po jednej z nich za faul taktyczny na Pance żółtą kartką ukarany Bąk.
78' Świetna akcja Widzewiaków. Sernas wyprowadził kontrę środkiem, podał na prawo do Budki, a ten jeszcze chciał asystować do Riskiego. Fin nie zdążył zamknąć akcji.
76' Z boiska schodzi Nika Dzalamidze, a zastępuje go Velibor Duric. Wcześniej w Koronie wszedł Dawid Janczyk za Jovanovica.
71' 3:1 Adrian Budka! Budka strzelił potężnie pod poprzeczkę z prawej strony. Podawał nikt inny, jak... Dzalamidze.
71' Dobre przejęcie Riskiego w środku pola, ale Fin zbyt długo czekał z podaniem do Sernasa.
68' Błąd Szymanka, Niedzielan przejął piłkę i podał do Sobolewskiego, jednak ten przeniósł futbolówkę nad bramką. W Widzewie zmiana - Grischoka zastępuje Riku Riski
67' Akcja Korony przed łódzkim polem karnym, ale Mielcarz wyłapuje dośrodkowanie Sobolewskiego.
64' Szymanek i Dudu zagrali z Niedzielanem w "Dziada". Co więcej, łódzcy obrońcy podawali sobie piłkę głowami.
59' Ogromne zamieszanie pod bramką Korony, ale ani kieleccy obrońcy nie pokonali własnego bramkarza, ani nie zrobili tego łodzianie.
57' Dzalamidze świetnie wypuścił Sernasa, ale Litwin naciskany zdołał tylko trącić futbolówkę. Po chwili uderzenie Dzalamidze zablokowane i piłka wychodzi na róg.
56' Gol dla Korony. Strzelcem Niedzielan, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Do Niedzielana podawał Puri, który wcześniej minął kilku łódzkich obrońców.
54' Groźnie zapowiadająca się kontra Widzewa, ale Budka nie zauważył Grischoka na lewej stronie, a późniejszego podania Panki skrzydłowy Widzewa już nie opanował.
50' Akcja lewą stroną Niedzielana, podanie w pole karne do Puriego, ale ten strzela wprost w Mielcarza.
47' Próba dwójkowej akcji Sernasa i Dzalamidze. Strzał Gruzina jednak nieczysty i bramkarz bez problemów łapie piłkę.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew Łódź prowadzi z Koroną Kielce 2:1
45' Pierwsza połowa potrwa trzy minuty dłużej. Naciska Korona, ale Widzewiacy nieźle się bronią.
43' Znów leży Dzalamidze - wygląda to na skurcze
38' Uraz Gruzina nie okazał się zbyt groźny i napastnik już straszy kieleckich obrońców.
35'Dzalamidze leży na boisku. Biegną masażyści i nosze, a na trybunach słychać "Nika Dzalamidze!".
34' Interwencja Mielcarza na... 14 (!) metrze. Bramkarz Widzewa pewnie złapał piłkę, do czego wcześniej raczej nie przyzwyczajał.
30' Groźny strzał przyjezdnych, ale refleksem popisuje się Mielcarz, który sparował piłkę do boku.
Ukah zdobył gola po strzale głową z bliskiej odległości. Widzewiacy mieli rzut rożny, Grischok podał do Dzalamidze, a Gruzin minął z łatwością dwóch rywali i dośrodkował na nos Ukaha.
28' Ugo Ukah! Widzew - Korona 2:1
Edi strzelił miękko prostym podbiciem, a piłka wleciała w długi róg bramki Mielcarza.
23' Edi Andradina 1:1
22' Dzalamidze znów popisuje się świetnym zagraniem. Tym razem Gruzin przerzutem piłki minął jednego z obrońców, ale później Małkowski złapał futbolówkę.
Dzalamidze przy bramce przyjął piłkę w polu karnym, zamarkował, że będzie miał obrońcę do lewej strony i strzelił lobem, a piłka wpadła do siatki nad bezradnym Małkowski. Wcześniej Edi dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale Mielcarz pewnie złapał.
20" GOOOLLL!!! Nika Dzalamidze! 1:0
17' Obiecująca akcja łodzian, ale kończy się spalonym
12' Paweł Golański opatrywany na boisku
10' Mielcarz łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony
8' Dudu z rzutu wolnego z prawej strony, ale piłka w rękach Małkowskiego.
7' Trwa walka o panowanie w środku boiska. Na razie rozgrywać próbują raz jedni, raz drudzy.
2' Sernas nie zdążył dojść do prostopadłej piłki z głębi pola.
1' Rozpoczęło się spotkanie. Mecz zaczęli przyjezdni. Widzew atakuje na bramkę pod zegarem.