Widzew Łódź - Górnik Zabrze 4:0 (Relacja minuta po minucie)

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali z Górnikiem Zabrze 4:0. Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo jaką przeprowadziliśmy z tego meczu.

**Piłkarze

Widzewa Łódź

grają dzisiaj (27 listopada) z Górnikiem Zabrze. Będzie to pojedynek dwóch drużyn, które jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowały na zapleczu Ekstraklasy. Wtedy Widzew** zakończył sezon z przewagą 16 punktów nad zabrzanami, a przed dzisiejszym spotkaniem traci do nich siedem "oczek".

Dla łodzian jest to także ostatnie domowe spotkanie przed przerwą zimową. Później czeka ich jeszcze mecz w Poznaniu z Lechem, gdzie o punkty może być bardzo ciężko. Może to oznaczać, że strata punktów dzisiaj sprawi, że Widzewiacy przerwę zimową spędzą na przedostatnim miejscu w tabeli. Czy taka sytuacja zmobilizuje podopiecznych Czesława Michniewicza i wygrają oni z zabrzanami? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Górnik Zabrze. **

Przeczytaj także zapowiedź meczu Widzew Łódź - Górnik Zabrze

Widzew Łódź - Górnik Zabrze

(Wynik końcowy)
4 : 0 (1:0)
Bramki: 1:0 D. Sernas (37. min.) 2:0 M. Robak (71. min.) 3:0 M. Robak (89. min.) 4:0 V. Durić (90. min.)

B. Kaniecki - S. Ben Radhia, S. Madera, W. Szymanek, Dudu, A. Budka, Ł. Broź, P. Kuklis (57. D. Radowicz), P. Grzelczak (36. K. Ostrowski), M. Robak, D. Sernas (90. V. Durić)
A. Stachowiak - M. Pazdan, M. Jop, G. Bonin (74. R. Pietrzak), A. Kwiek, D. Sikorski (63. A. Świątek), M. Wodecki (86. T. Chałas), M. Przybylski, M. Magiera, T. Zahorski, A. Danch

Żółte kartki:

Zobacz fotorelację z meczu Widzew Łódź - Górnik Zabrze

Przeczytaj także pomeczowe wypowiedzi

Koniec spotkania. Widzew Łódź wygrał z Górnikiem Zabrze 4:0. Łodzianie godnie pożegnali się z kibicami w ostatnim meczu przed przerwą zimową.
90'+2 Sędzia doliczył trzy minuty, a Dudu próbował zaskoczyć Stachowiaka strzałem z ok. 25 m z rzutu wolnego.
Bramka Durića poderwała do góry wszystkich. Bośniak strzelił z półwoleja z 25 metrów po zgraniu Robaka, a piłka z ogromną prędkością i wielką siłą wpadła w samo okienko bramki, uderzając jeszcze o poprzeczkę.
90' GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! VELIBOR DURIĆ!!! 4:0
89' MARCIN ROBAK po raz drugi! 3:0! Robak wykorzystał dalekie wybicie Ostrowskiego i wykorzystał sytuację sam na sam ze Stachowiakiem.
86' Tomasz Chałas wchodzi za Wodeckiego. To ostatnia zmiana u gości.
83' Po kilku minutach niezbyt ciekawej gry w środku pola mocny strzał Brozia z dystansu - piłka ląduje na rzucie rożnym.
77' Strzał Pietrzaka...choć w zasadzie to podanie do Kanieckiego. Cała akcja zapowiadała się jednak dobrze.
74' Boisko opuścił Bonin, a w jego miejsce pojawił się Pietrzak.
Długim, kilkudziesięciometrowym podaniem do Robaka popisał się Broź, błąd w polu karnym popełnił Jop, Robak opanował piłkę, położył bramkarza i umieścił piłkę w siatce.
71' GOL! Marcin Robak! 2:0
66' Ben Radhia znów mocno ucierpiał. Jest opatrywany za boiskiem, ale chyba wróci do gry.
63' Ostrowski wyszedł z kontrą, ale trafił nieczysto. Za Sikorskiego wchodzi Świątek.
60' Broź przejął w środku, minął rywala i strzelił z 25 m, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
59' Madera blokuje groźny strzał Górników.
57' Kuklis zmieniony przez Radowicza
54' Przybylski strzelał z 16 metrów, ale obok bramki.
Cały czas pada lekki śnieg.
51' Chyba nie wszyscy zorientowali się, że trwa już druga połowa - Kuklis zaczął dryblować w kierunku własnej połowy...
48' Strzał Robaka sprzed pola karnego, ale w Stachowiaka.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Kibice rzucają jednak w bramkarza gości śnieżkami i sędzia wstrzymuje zawody na kilkanaście sekund.
Koniec I połowy. Widzew prowadzi do przerwy z Górnikiem 1:0
45' Od kilku minut spokojna gra, Widzewiakom się nie spieszy, a Górnicy nie mają pomysłu jak grać. Sędzia dolicza minutę.
39' Strzał Wodeckiego i niepewna interwencja Kanieckiego.
37' GOOOOL!!! Darvydas Sernas strzelcem bramki. Litwin strzelił w środek, a Stachowiak rzucił się w prawo.
36' Kuklis faulowany przez bramkarza w polu karnym. Jedenastka!!
36' Z boiska schodzi Grzelczak, a pojawia się Ostrowski.
33' Niedobre podanie Kanieckiego do Madery, Górnicy przejęli i byli blisko zdobycia gola, ale bramkarz gospodarzy obronił.
28' Madera z rozciętym łukiem brwiowym za boiskiem. Lekarz opatruje go na ławce rezerwowych, ale obrońca może jeszcze wrócić do gry.
26' Zamieszanie przed bramką Górnika. Sachowiak niepewnie złapał piłkę, odbił ją dwa razy od swojego obrońcy, który był przed nim i ostatecznie chwycił futbolówkę.
23' Znów akcja lewą stroną, tym razem urwał się Robak, wycofał przed pole karne do Brozia, ale techniczny strzał łódzkiego pomocnika przeleciał nieznacznie obok bramki.
20' Kolejna okazja Sernasa, ale tym razem strzał Litwina zablokowany. Prawdziwy doping zaczynają też kibice.
19' Widzewiacy próbują prowadzić grę, ale jest zbyt mało ruchu z przodu. Kibice spod zegara protestują również przeciwko sytuacji jaka się ostatnio wytworzyła na linii zarząd-kibice. Przez pierwsze kilkanaście minut trybuna pod zegarem nie dopingowała.
16' Znów wejście lewą stroną Dudu i dośrodkowanie, z którym rywale mieli problemy. To już kolejne ofensywne wyjście Brazylijczyka w dzisiejszym meczu.
14' Kontratak Widzewa. Robak uciekł obrońcom i popędził z piłką od linii środkowej, później zbyt długo zwlekał z podaniem do Sernasa i kiedy już to zrobił, to Litwin nie mógł się dobrze zabrać z piłką. Jego strzał przeleciał ostatecznie obok lewego słupka.
12' Trwa walka w środku pola. Na razie trochę niedokładności po obu stronach i sporo podań do tyłu.
8' Kolejna dobra akcja lewą stroną. Dudu podał do Grzelczaka, ten wrzucił w pole karne, ale Sernas nie zabrał się z piłką. Mimo to obrońcy Górnika do spółki z bramkarzem prawie wbili sobie gola.
4' Dośrodkowanie z lewej strony Dudu i strzał Grzelczaka, ale bramkarz obronił.

1' Rozpoczął się mecz Widzew Łódź - Górnik Zabrze.
Za ok. 5 minut powinno rozpocząć się spotkanie.