Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Widzew Łódź - Energa Toruń 69:74. Łodzianki przegrały w dogrywce

(p) (opr.wm)
Leona Jankowska, koszykarka Widzewa
Leona Jankowska, koszykarka Widzewa Paweł Łacheta
Koszykarki Widzewa przegrały w swojej hali po dogrywce z Energą Toruń 69:74.

Pierwsza kwarta meczu Widzew - Energa Toruń zakończyła się remisem, choć łodzianki prowadziły już 11:6. W drugiej kwarcie łodzianki znów prowadziły (25:18) ale koszykarki z Torunia w końcówce kwarty objęły prowadzenie (28:29). Ostatecznie drugą kwartę wygrały koszykarki Widzewa z przewagą pięciu punktów.

W trzeciej kwarcie gra była wyrównana, ale ostatecznie jednym punktem na swoją korzyść rozstrzygnęły ją koszykarki Widzewa, które w cały meczu prowadziły sześcioma punktami.

Na cztery minuty przed końcem czwartej kwarty koszykarki Widzewa prowadziły jeszcze 9 punktami. Ale na 50 sekund przed końcem było już tylko 62:61 dla Widzewa. Na 29 sekund przed końcem meczu po jednym celnym rzucie wolnym Pawlak przewaga łodzianek wzrosła do dwóch punktów. Niestety w akcji pod koszem torunianek faul popełniła Chomicka i Idczak doprowadziła do remisu i doszło do dogrywki.

Po rzucie za dwa punkty Pawlak prowadziły łodzianki, ale potem rządziły rywalki i to one wygrały mecz.

Widzew Łódź – Energa Toruń 69:74 (14:14, 22:17, 12:11, 15:21, dogrywka 6:11)
Widzew: Jankowska 20, Pawlak 19 (12 zbiórek), Kopczyk 9, Tondel 8, Chomicka 6, Modelska 1. Najwięcej punktów dla Energii: Ross 28, Idczak 13, Misiak 12.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0