Widzew Łódź - Cracovia (relacja minuta po minucie)

yakris (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź wygrali dzisiaj z Cracovią 1:0. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego meczu.
Przypomnij sobie jaka dramaturgia towarzyszyła meczowi Widzew - Cracovia rok temu

Piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się dzisiaj (29 października) u siebie z Cracovią. Dla obu zespołów to bardzo ważne spotkanie. Łodzianie przegrali ostatnie cztery mecze (licząc z Pucharem Polski) i o bardzo dobrym początku sezonu niewielu już pamięta, podczas gdy krakowianie okupują ostatnie miejsce w tabeli.

Sytuacja przypominamy tę z poprzedniego sezonu. Wtedy Widzew i Cracovia też zajmowały te same miejsca w tabeli, a ich pojedynek był rozgrywany w podobnym terminie - 12 listopada. Wtedy zakończyło się remisem 2:2, chociaż nie brakowało dużej dramaturgii. Jak będzie teraz? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Cracovia.

Widzew Łódź - Cracovia
(Wynik końcowy)
1 : 0 (1:0)

Bramki: 1:0 P. Oziębała (9. min.)

M. Mielcarz - J. Bartkowski, U. Ukah, J. Bieniuk, H. Abbes, A. Budka, S. Ben Radhia, M. Panka, I. Alves (31. P. Mroziński), P. Oziębała (80. S. Duda), P. Grzelczak (57. P. Okachi)
W. Kaczmarek - K. Nykiel (58. T. Cahlon), M. Kosanovic, J. Hosek, B. Puzigaća, A. Struna, A. Suvorov, M. Bartczak, A. Viśnakovs (68. B. Dudzic), S. Ntibazonkiza, K. van der Biezen

Żółte kartki: Bartkowski (Widzew) Kosanović x2, Puzigaća x2, Struna, Bartczak x2 (Cracovia)
Czerwone kartki: Ukah (Widzew) Kosanovic, Bartczak, Puzigaća (Cracovia)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. Widzew Łódź wygrał z Cracovią 1:0. Wkrótce zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i przeczytania pomeczowych wypowiedzi.
90'+6 I kolejna czerwona kartka! Znów za drugą zółtą. Z boiska wylatuje Puzigaća.
90'+3 Widzewiacy zupełnie niespodziewanie wykonują rzut wolny na połowie  Carcovii. Mroziński przebiegł nad piłką, a Budka podał...do tyłu, oszczędzając czas.
90'+1 Czerwona kartka dla Bartczaka! Pomocnik ukarany drugą żółtą kartką za faul taktyczny na Pance.
90' Róg dla Widzewa. Sędzia przedłuża spotkanie o... 5(!) minut.
88' Nieprawdopodobny kocioł przed bramką łodzian! W końcu udaje się wybić. Budka kończy kontrę strzałem, ale obok bramki.
87' Ben Radhia otrzymuje żółtą kartkę za łapanie wpół Ntibazonkizę.
86' Budka w pole karne, Ben Radhia uderza z pierwszej piłki po krótkim rogu, ale kapitalna interwencja Kaczmarka.
85' Widzew wychodzi z przewagą, akcję kończy strzałem Duda, ale niecelnie.
82' Na murawie leży Bartczak.
80' Sebastian Duda wchodzi za Oziębałę, choć skurcze łapią Ben Radhię.
79' Krakowianie wstrzelili piłkę w pole karne Widzewa i przeleciała wzdłuż, ale nikt jej nie trafił. Po chwili Milcarz blokuje strzał van der Biezena.
77' Żółty kartonik dla Andraża Struny.
76' I znów łodzianie wychodzą z kontrą. Okachi podaje do Oziębały, ten wpada w pole karne i odgrywa piętą do Budki, który kończy mocnym strzałem, ale nad bramką.
74' Za prowadzenie dopingu wzięła się trybuna kryta!
72' Teraz przewracany Okachi i żółta kartka dla Kosanovica, co oznacza także czerwień dla tego zawodnika.
71' Budka faulowany przez Bartczaka, sędzia uważa, iż żółta kartka się nie należała.
68' Bartłomiej Dudzic wchodzi za Viśnakovsa.
67' Cahlon świetnie przedziera się prawą stroną, ale wydawało się, że piłka wyszła za linię końcową. Sędzia jednak nie zauważył. Po chwili nie widział, jak Cahlon podciął Budkę.
64' van der Biezen przyjmuje piłkę w polu karnym...ręką. Sędzia dostrzegł to zagranie, ale kartki żółtej nie raczył pokazać.
63' Mielcarz łapie piłkę po strzale z wolnego Suvorova. Sędzia ustawił jednak mur o wiele za daleko...
61' Widzewiacy zagrali z rywalami w typowego dziada, Ben Radhia w końcu zabrał piłkę... Budce, pognał na bramkę przeciwników i strzelił, ale zbyt lekko. Kaczmarek w ostatniej chwili wystawił nogę, broniąc to uderzenie.
59' Kapitalnie lewą stroną przedarł się Oziębała i dośrodkował w pole karne. Budka nie spodziewał się jednak takiego zagrania i nie zdołał skutecznie zamknąć akcji.
58' Tamir Cahlon zastępuje Nykiela.
57' Princewill Okachi wchodzi za Grzelczaka.
56' Panka leży na murawie. Potrzebna pomoc medyczna, ale Litwin chyba będzie mógł kontynuować grę.
54' Żółta kartka dla Bartkowskiego. Ucierpiał Viśnakovs.
52' Viśnakovs strzela sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie mija prawy słupek bramki Mielcarza o kilkanaście centymetrów.
50' Oziębała kończy dobrą kontrę gospodarzy niecelnym podaniem. Po chwili znów kontra łodzian, ale Grzelczak biegnie za wolno do zagrania od Budki.
49' Ntibazonkiza fatalnie nie trafia w piłkę, będąc 7 m od bramki łodzian.
48' Trybuna pod zegarem już jest zupełnie pusta. Na przeciwnej część publiczności jeszcze siedzi. Dopingu jednak nie ma.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew Łódź - Cracovia 1:0. Łodzianie prowadzą, jednak grają w dziesiątkę, po czerwonej kartce Ukaha.
45' Kontra Widzewa, Grzelczak zamiast podawać to holuje piłkę, kończąc strzałem z 20 metrów wprost z bramkarza. Sędzia przedłuża połowę o 2 minuty.
42' Ben Radhia próbuje prostopadłego podania do Budki, zabrakło kilku centymetrów do pełni sukcesu.
40' Znów dobra okazja gości - piłka daleko od bramki.
38' Kibice...opuszczają trybuny! Wychodzą przede wszystkim fani zza bramek.
37' Bartczak leży na murawie.
35' Mielcarz efektownie paruje strzał van der Biezena, a po chwili łapie ofiarnie piłkę, która wylatywała na róg.
32' Ntibazonkiza przyjmuje piłkę w polu karnym Widzewa, ale nie był już w stanie strzelić w światło bramki.
31' Piotr Mroziński wchodzi w miejsce Alvesa.
30' Mielcarz broni strzał van der Biezena, a w odpowiedzi Oziębała przebiegł pół boiska sprintem z piłką przy nodze i już nie miał siły skutecznie strzelić. Tylko róg dla łodzian.
28' Kibice dzisiaj są nie najlepiej nastawieni do władz klubu. Tym razem krzyczeli "Cacek, zapłać piłkarzom!". Fani skandują też "C...j z pajacami, piłkarze jesteśmy z Wami!"
26' Puzigaća ukarany żółtą kartkę.
26' Kibice skandują "Gdzie jest nasz stadion? Hej Cacek, gdzie jest nasz stadion?!"
25' Alves boleśnie trafiony w klatkę piersiową, sędzia nie pokazuje żółtej kartki.
24' Dwa kontrowersyjne wolne dla Cracovii pod rząd.
23' Grzelczak w świetnej sytuacji, w ostatniej chwili obrońca mu przeszkodził. Ciągle 1:0.
22' Na boisku leży Suvorov, który ucierpiał w zderzeniu z Alvesem.
Żółta kartka dla Kosanovicia. Kibice dają do zrozumienia, że nie chcą dłużej w klubie Sebastiana Madery - jest to pokłosie sporu do jakiego doszło po meczu pucharowym z Legią między obrońcą a fanami.
18' Grzelczak wybija piłkę z własnego pola karnego. Dobitka Ntibazonkizy obok bramki.
15' Bartczak potężnie, ale nad poprzeczką. Na środek obrony został przesunięty Abbes, Bartkowski poszedł na lewą, a Ben Radhia na prawą stronę defensywy.
13' Ukah gonił Visnakovsa i faulował, wychodzącego na czystą pozycję rywala. Efekt - rzut wolny z linii pola karnego i czerwona kartka dla widzewiaka. Przypomnijmy, że Ukah czerwoną kartkę otrzymał również w poprzednim spotkaniu Widzewa z Cracovią.
12' Budka prawą stroną wpadł w pole karne, ale nie mógł się zdecydować - podawać czy strzelać. Podał, jednak niedokładnie, róg dla łodzian.
Oziębała zdobył gola po rzucie rożnym i błędzie Kaczmarka. Korner wywalczył Grzelczak.
9' GOL! 1:0! Oziębała!
7' Kibice rozpoczęli doping wywieszając wielką sektorówkę i skandując "Fan Cluby dumą Widzewa!".
5' Ukah wybija piłkę mocno, do dachu trybuny zabrakło kilku centymetrów.
3' Korner dla Widzewa tym razem.
2' Pierwszy rzut rożny dla Cracovii. Kończy się wybiciem piłki z pola karnego przez łodzian.
1' Rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź a Cracovią. Na trybunach cisza...
Godzina 15.40 - Kibice na trybunie od strony torów kolejowych rozwiesili dwa transparenty - jeden o treści ""Dość pie...olenia Fan Cluby wychodzą z cienia", a drugi, większy "Razem Tworzymy Siłę". Pierwszy gwizdek za ok. 5 minut.
Godzina 15.25 - Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 20 minut. Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze jeszcze się rozgrzewają. Za chwilę podamy obie jedenastki.
Godzina 13.00 - Do rozpoczęcia meczu pozostały niecałe 3 godziny. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania Widzew Łódź - Cracovia.