Widzew - KSSSE AZS PWSZ 52:65. Słaba skuteczność widzewianek

Widzewianka Lona Jankowska
Widzewianka Lona Jankowska fot. Paweł Łacheta
Koszykarki Widzewa przegrały z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 52:65. Skuteczność drużyny Widzewa jest bardzo słaba. Wprawdzie na początku spotkania po rzutach Leony Janowskiej prowadziły 4:0, ale później było już znacznie gorzej.

W Widzewie szwankowała skuteczność. Aleksandra Pawlak trzy razy z rzędu znalazła się w dogodnej sytuacji rzutowej, ale za każdym razem nie potrafiła trafić do kosza. Rywalki, a właściwie jedna z nich, nie pudłowały. Za sprawą Agnieszki Skobel drużyna KSSSE AZS PWSZ prowadziła 13:5. Łodzianki miały wyraźne problemy ze skonstruowaniem dobrej akcji. Dwukrotnie w tej kwarcie okazało się, że 24 sekundy to zbyt mało dla nich, by wypracować rzutową pozycję. Nie ma się zatem co dziwić, że gospodynie zdołały uzyskać tylko osiem punktów.

Podopieczne trener Elżbiety Trześniewskiej lepiej, a właściwie skuteczniej, zagrały w drugiej ćwiartce spotkania. Po rzucie Pawlak z dystansu rywalki prowadziły 26:20, by schodzić na przerwę przy wyniku 30:23. W pierwszej akcji drugiej części gry do kosza trafiła Jankowska i łodzianki zmniejszyły dystans do rywalek do pięciu punktów (25:30). Niestety, tego dnia to było wszystko, na co stać widzewianki. Później z każdą minutą przewaga gorzowianek rosła.

Widzew musiał zejść z parkietu pokonany, bo grał bardzo nierówno, popełniał wiele prostych błędów i nie wszystkie koszykarki były w dobrej formie sportowej.

Przez ostatnie trzy minuty meczu kibice emocjonowali się wyłącznie tym, czy łodzianki zdołają przekroczyć barierę pięćdziesięciu punktów, czy też nie. Uczyniła to trzydzieści sekund przed ostatnią syreną Magdalena Rzeźnik, trafiając za trzy punkty.

Widzew - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 52:65 (8:15, 15:15, 15:18, 14:17).
Widzew: Leona Jankowska 19, Aleksandra Pawlak 14, Magdalena Rzeźnik 6, Barbara Głocka 4, Anna Tondel 4, Lidia Kopczyk 3, Kamila Polit 2.
KSSSE AZS PWSZ.: Agnieszka Skobel 24, Allison Smalley 23, Lyndra Weaver 10, Paris Johnson 6, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Agata Chaliburda 0, Justyna Maruszczak 0, Claudia Trębicka 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani