W niedzielę wybory do Sejmu i Senatu. Głosowanie od godz. 7 do godz. 21

(msm)
Głosowanie od godz. 7 do godz. 21
Głosowanie od godz. 7 do godz. 21 fot. Paweł Łacheta
w niedzielnych wyborach do parlamentu łodzianie 10 posłów wybiorą i 2 senatorów. Na terenie Łodzi jest 400 obwodowych komisji wyborczych, a do głosowania uprawnione są 602.464 osoby. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7 - 21.

Komisja wyborcza na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy) wyda każdemu wyborcy dwie karty do głosowania formatu A4.

• Karta w wyborach do Senatu ma kolor żółty. Łódź została podzielona na dwa okręgi wyborcze w wyborach senatorów. Aby głos był ważny, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata.

• W wyborach do Sejmu karta do głosowania ma kolor biały i formę broszury składającej się z 10 kartek. Na każdej ze stron znajduje się lista kandydatów zgłoszonych przez jeden komitet wyborczy (liczy ona od 13 do 20 nazwisk - wszystkich kandydatów do Sejmu jest w Łodzi 163). Aby oddać ważny głos, należy postawić tylko jeden znak X w całej broszurze - w kratce przy nazwisku wybranego kandydata.

* * * * *

Osoby niepełnosprawne, które będą chciały głosować, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu samochodami Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK. Wystarczy w godz. 7 - 20 zatelefonować pod nr 19623 i zamówić transport. Dwa auta udostępni także magistrat - można je zarezerwować w dniu wyborów pod numerami: (42) 638 40 25 lub 638 55 52.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie