Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Łodzi powstają zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Ultraviolet”

Redakcja
Do połowy września trwać będą w Łodzi zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Ultraviolet” dla stacji AXN. Producentem wykonawczym jest łódzkie studio Opus Film.

Serial „Ultraviolet” zadebiutował na antenie AXN w październiku 2017 roku (później pojawił się również w serwisie Netflix). Zdobył sporą popularność, jego akcja rozgrywa się w Łodzi. Seria opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnego miasta. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę. Kobieta decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Rozpoczyna współpracę z grupą Ultraviolet, internetową społecznością detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. W drugim sezonie „Ultravioletu”, jak zapowiadają realizatorzy, Ola musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jej rodzinie.

W główną postać wciela się Marta Nieradkiewicz, urodzona w Łodzi absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej. - Ola dojrzała, inaczej też funkcjonuje w relacjach z grupą Ultraviolet i policjantami niż w pierwszym sezonie - wyjaśnia aktorka. - Można powiedzieć, że się ugruntowała, mocniej stoi na nogach. Chociaż pozostała silnie emocjonalna.

W Łodzi zdjęcia powstają między innymi przy ul. Dowborczyków, gdzie mieści się mieszkanie Oli i jej matki Anny (w tej roli Agata Kulesza). Jak się okazuje, zamieszka z nimi znany z pierwszej serii przyjaciel rodziny, Henryk (Marek Kalita).

- Pojawia się również dawna miłość Anny, o której Henryk będzie bardzo zazdrosny - wyjawia Agata Kulesza. - Oboje tworzą dosyć dziwną mieszankę, bo dzieli ich odmienność charakterów: Anna jest niezwykle szybko zapalająca się, bardzo konkretna i dynamiczna w działaniu, a Henryk nie zawsze potrafi za nią nadążyć, co ją trochę denerwuje.

Marek Kalita podkreśla wątek scenariusza odnoszący się do technologii komputerowej. - Henryk nie ze wszystkim sobie radzi, ale bardzo się stara, a to za nią kryją się i dzięki niej rozwiązują sprawy kryminalne członkowie grupy Ultraviolet, kontaktujemy się poprzez telefony i komputery - mówi.

- Co bywa trudne, bo choć wszyscy używamy tych urządzeń i komunikujemy się przez nie na co dzień, to wydaje się to bardzo niefilmowe, nieefektowne - dodaje Agata Kulesza.

W drugim sezonie Sebastian Fabijański ponownie gra policjanta Michała Holendra. W blogerki modowe, Reginę i Dorotę, wcielają się siostry Paulina i Karolina Chapko. Viet Anh Do gra Piasta, należącego do grupy Ultraviolet. Magdalena Czerwińska to serialowa detektyw Beata Misiak. Założyciela Ultravioletu gra Michał Żurawski, a Bartłomiej Topa - komendanta łódzkiej policji.

Do obsady dołączają natomiast między innymi Piotr Stramowski, Paweł Wilczak, Wojciech Błach, Joanna Opozda, Karolina Gorczyca i Wojciech Mecwaldowski.

- Gram policjanta Kubę Szeląga, który ma trudną przeszłość, został niesłusznie pomówiony przez kolegów i skazany na więzienie, z którego właśnie wyszedł i został przywrócony do służby - opowiada Piotr Stramowski. - Jest spokojny, ale do czasu, poświęca się pracy. Imponuje mu pasja Oli, stara się jej pomóc.

Postać, w którą wciela się Paweł Wilczak to Andrzej Brejdel - znany reżyser i dawna miłość matki głównej bohaterki, Anny. Wojciech Błach występuje w roli Jana Szeląga, brata Kuby. Joanna Opozda zaś pojawi się w odcinku, w którym grupa UV prowadzi śledztwo w sprawie śmierci w klinice medycyny estetycznej. Poszczególne odcinki serialu reżyserują Bartosz Prokopowicz, Łukasz Kośmicki i Anna Jadowska. Za scenariusze odpowiadają: Dominik W. Rettinger , Piotr Rzepka, Piotr Januszewicz, Bartosz Janiszewski, Marzena Podgórska i Joanna Pawluśkiewicz. Muzykę pisze Wojciech Urbański.

Gdy pierwszy sezon serialu pojawił się na platformie Netfliksa, zaistniał z powodzeniem w wielu krajach świata, co przyznaje również producent Piotr Dzięcioł, szef studia Opus Film. - Dostaliśmy wiele sygnałów, maili, w których dopytywano się, jak serial powstawał, gdzie był kręcony - zapewnia. - Cieszymy się, że robimy to w Łodzi, bo Łódź jest obecnie w fazie zmiany. Dzieje się tu bardzo dużo, powstają nowe, piękne miejsca, które możemy pokazać, jak się okazuje, na całym świecie.

- Odczułem to w Meksyku, gdy byłem tam z teatrem - wtrąca Marek Kalita. - Podchodzili do mnie widzowie i mówili, że znają mnie właśnie z tego serialu.

Druga seria składać się będzie z dwunastu odcinków (pierwsza miała dziesięć części). Ekipa filmowa w Łodzi (ale tez Krakowie i Uniejowie) spędzi (od maja) w sumie ponad osiemdziesiąt dni. Premiery serialu na antenie AXN można się spodziewać jesienią tego roku.

„Ultraviolet” został stworzony przez amerykańską producentkę Wendy West - która pracowała przy serialach „Dexter” i „Inhumans” (jest także producentem wykonawczym „Ultravioletu”) - a inspirowany jest książką Deborah Halber „The Skeleton Crew”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto