Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

VIII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się VIII kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Już początek II rundy sezonu zasadniczego przyniósł udane rewanże w Ekstraklasie kobiet. Za sensacyjne rozstrzygnięcie należy uznać przekonujące zwycięstwo zespołu Wyborowe nad dotychczasowym liderem – drużynie Dzikusy I. Zawodniczki beniaminka ligi z każdą kolejką spotkań prezentują coraz lepszą siatkówkę, dlatego też zaskoczeniem nie jest samo zwycięstwo, ale jest nim na pewno rozmiar w jakim tego dokonały nie oddając ani jednego seta doświadczonej ekipie Dzikusów. Również siatkarki Dream Team wyrównały bilans tego sezonu w spotkaniach przeciwko Jutrzence. Po porażce 1:3 w pierwszej rundzie, podczas tej kolejki w niezwykle wyrównanym spotkaniu, zakończonym tie-break’iem, to Dream Team zwyciężył 3:2. Nowym liderem ligi został zespół Itaka Film Grid, który po raz drugi pokonał Nową Gdynię, ponownie 3:1.

W ekstraklasie mężczyzn pierwsza kolejka rundy rewanżowej przyniosła wyrównanie porachunków w konfrontacji zespołu Iskra z beniaminkiem ligi Itaką Film Grid. Mecz zakończył się w takim samym stosunku co pierwsze w tym sezonie starcie tych drużyn 3:1, jednak tym razem górą siatkarze Iskry, którzy po świetnych zagrywkach Damiana Jakiela mogli zakończyć to spotkanie w trzech setach, jednak błąd w ataku przy piłce meczowej wykorzystali zawodnicy Itaki, wygrywając trzecią partię na przewagi. Czwarty set należał już zdecydowanie do podrażnionej drużyny Iskra. Pierwszy punkt w tym sezonie wywalczył zespół Classa Polska Automobile. W spotkaniu przeciwko liderowi tabeli, po trzech setach pachniało sensacją, gdyż to zawodnicy drużyny zajmującej ostatnie miejsce prowadzili 2:1, jednak ostatecznie musieli oni uznać wyższość znacznie wyżej notowanego zespołu, przegrywając 2:3.

W I lidze kobiet rozegrano tylko jedno spotkanie, w którym to zmierzyły się dwa zespoły Energii. W bratobójczym pojedynku zdecydowane zwycięstwo w trzech setach odniosła wyżej notowana Energia, pokonując Energię Duo.
W pojedynku dwóch ostatnich drużyn I A ligi mężczyzn walka o zwycięstwo trwała przez 5 setów. Ostatecznie ten wyrównany mecz, sukcesem zakończyli siatkarze zespołu Bejłocz, którzy dzięki tej wygranej opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Kolejne dobre spotkanie w wykonaniu Sokoła Rzgów. Drużyna, która w ubiegłym sezonie walczyła w najwyższej klasie rozgrywkowej, tym razem pokonała Lozamet 3:1, awansując tym samym na trzecią pozycję.

Niezwykle wyrównany przebieg rozgrywek I B ligi mężczyzn. Po ośmiu kolejkach spotkań różnica pomiędzy drugim a szóstym zespołem tabeli to zaledwie 2 punkty, zatem w końcowej klasyfikacji istotny może okazać się każdy set. Niespodzianką niewątpliwie jest utrata, aż dwóch partii przez Społeczną Akademię Nauk w spotkaniu z ostatnim zespołem tabeli – Izbą Celną. Również podziałem punktów zakończył się pojedynek Wild Boyz z drużyną Czarni. W decydującym piątym secie, większą koncentracją oraz opanowaniem nerwów wykazali się Ci pierwsi, zwyciężając 3:2 i awansując na pozycję wice lidera.

W II lidze mężczyzna niezwykle sensacyjnie zakończyło się spotkanie pomiędzy ostatnią drużyną klasyfikacji - Terwo, a aspirującym do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej zespołem Elma-RK. Siatkarze Terwo po niespodziewanym zwycięstwie 3:1, mogli wreszcie dopisać pierwsze punkty w sezonie, dzięki którym awansowali na siódmą lokatę. Za niespodziankę można również uznać gładkie zwycięstwo 3:0 zespołu Popularni w konfrontacji ze ZWiK. Na prowadzeniu pozostał Junior, który po zwycięstwie nad ŁKSG Inwemer powiększył przewagę nad drugą w tabeli Warecką do 4 punktów.

W III lidze mężczyzn drobne zmiany w środkowej części tabeli. Zespoły pomiędzy czwartym a ósmym miejscem dzielą jedynie 3 punkty. W VIII kolejce dwa emocjonujące spotkania kończyły się po pięciu setach. Niżej notowany Dobroń kadeci lepiej zaprezentował się w meczu przeciwko CentiNet wygrywając 3:2. Takim samym stosunkiem zakończyła się rywalizacja trzeciej drużyny tabeli Vent Energy, która odrobię niespodziewanie straciła punkt z Ready To Go.
Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się dopiero za dwa tygodnie 15.12.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).