Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

VII kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

m
W dniu 24.11.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się VII kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Była to ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek. W statystykach najlepiej wypadła drużyna Lamia Tuszyn (I liga kobiet), która wygrała wszystkie swoje spotkania i straciła zaledwie jednego seta.

W Ekstraklasie mężczyzn drużyna Itaka Grid Film wspomagana przez trzech byłych trenerów łódzkich drużyn ligowych – grający Zbigniew Pilarski (Start), Maciej Tietianiec (UKS SMS) i najbardziej doświadczony w tym gronie Marek Makarski (Resursa, Wifama, ŁKS, Start) odniosła ważne zwycięstwo z Fantomem (3:2) dające jej awans do pierwszej czwórki. Lider tabeli, zespół TKKF Dzikusy nie zwalnia tempa. W minionej kolejce siatkarze tej drużyny rozegrali bardzo dobre spotkanie przeciwko PGE Obrót. Mimo wyniku 3:0 mecz był bardzo wyrównany, a o losach spotkania decydowały pojedyncze punkty w samych końcówkach setów. Na szczególną uwagę zasługuje doskonała gra blokiem, dzięki której to zespół Dzikusy dopisał 3 punkty do swego dorobku i pewnie przewodzi stawce.

Pojedynek na szczycie Ekstraklasy kobiet, w którym to naprzeciw siebie stanęły Dzikusy I oraz Jutrzenka. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu, zakończonym dopiero w piątym secie to broniące tytułu siatkarki Dzikusów cieszyły się ze zwycięstwa i utrzymania pozycji lidera. Również drugi zespół reprezentujący TKKF Dzikusy rozegrał pięcio setowe spotkanie, jednak w tie-breaku musiał uznać wyższość Dream Team’u, który mimo wygranej spadł na piąte miejsce w tabeli.

W I lidze kobiet sąsiadujące ze sobą w klasyfikacji drużyny Rex-Bud Tsunami oraz Energia rozegrały bezpośredni mecz o 3 miejsce na półmetku rundy zasadniczej. Po cztero setowej, ciekawej walce to te drugie zwycięsko schodziły z parkietu. Na prowadzeniu wspominana już wyżej Lamia Tuszyn, która z kompletem punktów i wyłącznie jednym straconym setem „coraz mocniej puka” do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W I A lidze mężczyzna bez niespodzianek. Zgodnie z planem swoje spotkania wygrały wszystkie drużyny wyżej notowane. I tak lider tabeli Sborna nie miała większych problemów, aby pokonać 3:0 Brukland. Również bez straty seta Gremi uporało się z Bejłoczem oraz Sokół Rzgów zwyciężył zespół Bez nazwy. Jedynie z prowadzącej czwórki, wicelider Lozamet stracił seta w pojedynku z Volley Team, co jednak nie miało większego znaczenia dla układu tabeli.

Trzecią porażkę z rzędu odnieśli w I B lidze mężczyzn siatkarze Społecznej Akademii Nauk. Drużyna, której aspiracją jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej, w minionej kolejce dość niespodziewanie uległa, nie zdobywając choćby seta w starciu z Energeo. Na prowadzeniu niezmiennie Volley Centrum, który po przekonującym zwycięstwie 3:0 nad Izbą Celną powiększył swoją przewagę nad pozostałymi zespołami.

W II lidze mężczyzn mecz pomiędzy drugą i trzecią drużyną. W pełnym emocji spotkaniu ostatecznie górą zespół Junior, który po zwycięstwie 3:1 nad ZWiK i wykorzystując absencję drużyny Warecka, awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Wciąż bez zdobyczy punktowej pozostaje beniaminek ligi – Terwo, który tym razem musiał uznać wyższość zespołu Dell 1:3.

W III lidze mężczyzn pierwszy punkt stracili siatkarze New Team, którzy po wygranych pierwszych dwóch setach, wyraźnie się rozluźnili pozwalając drużynie CentiNet doprowadzić do tie-break’a. W piątym secie zawodnicy New Team zdołali wrócić do dobrej dyspozycji i koncentracji i to oni ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 01.12.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)