Artur Bogacki
Joanna Urbaniec / Polska Press
W meczu 17. kolejki sezonu 2023-2024 Wieczysta II Kraków wysoko wygrała z Orłem Piaski Wielkie. W tabeli jest 1., ma tyle samo punktów co Pcimianka (w tej serii walkower za mecz z wycofanymi Karpatami Siepraw). Oto relacja i zdjęcia ze spotkania.

Wieczysta II Kraków - Orzeł Piaski Wielkie 7:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Aralica 12, 2:0 Wołosik 19, 3:0 Śliski 41 samob., 4:0 Rygiel 45, 5:0 Knasmuellner 50, 6:0 Knasmuellner 58, 7:0 Aralica 71, 7:1 Tomaszewski 78.
Wieczysta II: Sapielak - Asmelash (65 Guzik), Rygiel, Skrobański, Kumah - Wołosik (65 Kapek), Sławczew, Bargiel (65 Gamrot), Knasmuellner (65 Szewczyk), Kot (46 Linca) - Aralica.
Orzeł: Siwiecki - Kubera, Uwakwe (80 Partyka), Kaczor, Jurczak - Matląg (60 Sulima), Łabuś (60 Wajda), Sobótka (66 Ożóg), Śliski, Tomaszewski - Kozieł (60 Serafin).
Sędziował: Karol Kopiński (Bochnia). Żółte kartki: Jurczak, Kozieł. Widzów: 50.

ZDJĘCIA Z MECZU WIECZYSTA II - ORZEŁ [kliknij i przewijaj galerię w dół]

Mecz rozegrany został awansem - z sobotniej kolejki - w czwartkowy wieczór na boisku ze sztuczną nawierzchnią Hutnika.

Prowadzona przez trenera Łukasza Kubika Wieczysta II odniosła drugie wiosenne zwycięstwo, a tym razem zrobiła to w dużo bardziej przekonującym stylu (poprzednio 2:1 w Chełmku). Po dwóch golach tuż przed przerwą, po których było 4:0, stało się jasne, że broniący się przed spadkiem Orzeł raczej nie sprawi niespodzianki.

Po przerwie gospodarze, mający kadrowe wsparcie z III-ligowej pierwszej drużyny, podwyższyli jeszcze prowadzenie, licznik zatrzymał się na 7.

Goście, za sprawą Tomaszewskiego, strzelili w 78 min honorową bramkę. Wcześniej przy 2:0 Matląg zmarnował okazja. Raz miejscowych uratowała poprzeczka.

Inne mecze 17. kolejki V ligi (30 marca)

• Jutrzenka Giebułtów - Radziszowianka Radziszów (s. 11)