Uczniowie z Konstantynowa i Łowicza dali wspaniały spektakl

Artykuł sponsorowany
Szymon Szcześniak, Filip Figiel, Igor Otto, Oliwier Szkudlarek, Artur Kudliński, Julia Petera, Oliwia Gańczarczyk, Matylda Żabolicka, Julia Ber, Wiktoria Ignatowicz.
Hubert Bazan, Bartosz Słowikowski, Damian Gielec, Jakub Niedźwiecki, Oliwia Burdelak, Nikola Ladrowska, Oliwia Cienkowska, Oliwia Banasiak, Julia Kunc, Seweryn Wojtaszczyk, Krystian Janiak.
Kamil Magdziński, Maurycy Lotka, Michał Wesołowski, Patryk Misztal, Jan Sobczak, Natalia Kiejnich, Amelia Janiak, Ewa Kolasa, Wiktoria Sobolewska, Hania Baranowska.
Kacper Lebioda, Ignacy Rędzikowski, Oliwier Rygielski, Maksymilian Świercz, Kacper Kochanek, Ania Kowalska, Julia Milopulos, Kamila Tracz, Wiktoria Łuczak, Aniela Borsiak.
Opiekunowie: Magdalena Grocholińska, Małgorzata Rusek, Artur Ogiński. 

Do zdjęcia z dziećmi pozowali: burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, zastępca burmistrza Łowicza Bogusław Bończak, zastępca dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Hieronim Hubar, inspektor z Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Bogdan Krawczyk, dyrektor OSiR Zbigniew Kuczyński
Dyrektor biura Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Mariusz Kuświk, dyrektor szkoły w Łowiczu Wioletta Puszcz,
Szymon Szcześniak, Filip Figiel, Igor Otto, Oliwier Szkudlarek, Artur Kudliński, Julia Petera, Oliwia Gańczarczyk, Matylda Żabolicka, Julia Ber, Wiktoria Ignatowicz. Hubert Bazan, Bartosz Słowikowski, Damian Gielec, Jakub Niedźwiecki, Oliwia Burdelak, Nikola Ladrowska, Oliwia Cienkowska, Oliwia Banasiak, Julia Kunc, Seweryn Wojtaszczyk, Krystian Janiak. Kamil Magdziński, Maurycy Lotka, Michał Wesołowski, Patryk Misztal, Jan Sobczak, Natalia Kiejnich, Amelia Janiak, Ewa Kolasa, Wiktoria Sobolewska, Hania Baranowska. Kacper Lebioda, Ignacy Rędzikowski, Oliwier Rygielski, Maksymilian Świercz, Kacper Kochanek, Ania Kowalska, Julia Milopulos, Kamila Tracz, Wiktoria Łuczak, Aniela Borsiak. Opiekunowie: Magdalena Grocholińska, Małgorzata Rusek, Artur Ogiński. Do zdjęcia z dziećmi pozowali: burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, zastępca burmistrza Łowicza Bogusław Bończak, zastępca dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Hieronim Hubar, inspektor z Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Bogdan Krawczyk, dyrektor OSiR Zbigniew Kuczyński Dyrektor biura Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Mariusz Kuświk, dyrektor szkoły w Łowiczu Wioletta Puszcz, fot. krzysztof szymczak
Na Orliku Zespołu Szkół nr 3 w Łowiczu rozegrano drugi konkurs tegorocznej edycji Orlikowej Ligi Mistrzów - gry i zabawy najmłodszych. Startowali uczniowie klas I-IV. Wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 z Konstantynowa, a drugie miejsce zajęli gospodarze - Szkoła Podstawowa nr 3 z Łowicza.

Po konkursie w skoku wzwyż to były drugie finały Orlikowej Ligi Mistrzów 2015. W Łowiczu rywalizowały ze sobą szkoły w konkurencji Gry i Zabawy uczniów z klas I-IV szkół podstawowych. Po rywalizacji klas pierwszych w czterech konkurencjach (o nich piszemy dalej) drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 z Konstantynowa prowadziła 7:5. Po rywalizacji kls drugich przewaga wzrosła. Drugie klasy z Konstantynowa też wygrały 7:5, więc było 14:10. Klasy trzecie z Konstantynowa przeważyły szalę, wygrały cztery konkurencje 8:4. Ich zespół prowadził już 22:14. Ostatni akord zawodów należał do gospodarzy. Uczniowie czwartych klas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łowiczu pokonali rówieśników 8:4. Cały turniej wygrali uczniowie z Konstantynowa 26:22.

Bacznymi obserwatorami zawodów byli: burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, zastępca burmistrza Łowicza Bogusław Bończak, zastępca dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Hieronim Hubar, inspektor z Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Bogdan Krawczyk, dyrektor OSiR Zbigniew Kuczyński. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwali znany działacz i trener Robert Kucharek, dyrektor biura Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Mariusz Kuświk, Wiesław Dębowski i Anna Latocha z ŁSZS.

Rolę gospodyni wspaniale wypełniła dyrektor zespołu szkół nr 3 w Łowiczu Wioletta Puszcz. To były już drugie w historii zawody Orlikowej Ligi Mistrzów na tym obiekcie. Dwa lata temu graliśmy w tym miejsce w rugby tag.
Była rywalizacja sportowa, ale i występy artystyczne. Pokaz o tytule Cyrk Przyjechał w choreografii Magdaleny Kłosińskiej spotkał się z wielkim entuzjazmem ze strony kibiców naszej Orlikowej Ligi Mistrzów. Emocji było co niemiara. Walka najmłodszych zawodników dostarczała wielu wrażeń. Rywalizacja najmłodszych była ekscytująca. Wiceburmistrz Bogusław Bończak wspaniale dopingował zawodników obu drużyn. W Łowiczu zresztą jest wspaniała atmosfera do organizacji tego typu imprez. Orlik przy ul. Grunwaldzkiej wspaniale się nadaje do takich zawodów. Najważniejsze, że wielką frajdę miały dzieci, uczestnicy Orlikowej Ligi Mistrzów, bo przecież to dla nich organizowane są te wspaniale zawody sportowe.

OPIS KONKURENCJI

KLASA I
1. Wyścig z kółkiem ringo.

Przybory: 2 stojaki, kółko ringo.
Zawodnik z kółkiem ringo startuje na sygnał prowadzącego, obiega stojak ustawiony na półmetku, biegnie powracając na miejsce startu, przekazuje kółko następnemu zawodnikowi (przekazanie za linią mety).

2. Bieg z piłką lekarską 1 kg.
Przybory: piłka lekarska 1 kg, kółko ringo.
Na sygnał zawodnik biegnie z piłką lekarską w kierunku półmetka, zostawia piłkę w ringo - wraca na linię startu, bieg rozpoczyna następny zawodnik, który zabiera piłkę z półmetka i przekazuje ją kolejnemu zawodnikowi za linią startu.

3. "Sadzenie ziemniaków".
Przybory: 3 woreczki, 3 kółka ringo, stojak.
Zawodnik biegnie z trzema woreczkami w kierunku półmetka wkładając kolejno woreczki do kółek ringo, okrąża
stojak i wraca na linię startu, upoważniając do biegu następnego zawodnika, który zbiera woreczki.

4. Rzuty do celu.
Przybory: 8 woreczków, koło hula-hop. Zawodnik startuje na sygnał, dobiega do wyznaczonego linią miejsca (2 m od koła) i rzuca do celu (koła hula-hop) jeden raz. Następnie wraca na linię startu, upoważniając do startu kolejną osobę.

KLASA II
1. Przenoszenie kółek ringo.
Przybory 2 pachołki, 8sztuk kółek ringo. Na sygnał zawodnik biegnie do pierwszego pachołka, na którym znajdują się włożone kółka ringo (pachołek znajduje się w połowie odległości od półmetka), bierze pierwsze kółko, biegnie do pachołka na półmetku, wkłada na nie kółko ringo i po prostej wraca na linię startu, upoważniając do startu nastepną osobę.

2. Wyścig z przenoszeniem piłki tenisowej.
Przybory: piłka tenisowa, kółko ringo, 2 stojaki. Zawodnik startuje z piłką tenisową, zostawiając w kółku ringo ułożonym w połowie odległości od półmetka, biegnie dalej obiegając stojak na półmetku, wracając zabiera piłkę i podaje ją następnemu zawodnikowi.

3. Wyścig z płotkami.
Przybory: płotek, piłka lekarska 1 kg, 2 kółka ringo. Zawodnik startuje na sygnał, przechodzi pod płotkiem (wys. 62 cm) ustawionym w połowie odległości od półmetka, dobiega do półmetka, przekłada piłkę lekarską z prawej na lewą stronę i wraca na start, upoważniając do biegu nastepnego zawodnika.

4. Prowadzenie piłki kijem do unihokeja. Przybory: 2 stojaki, kij do unihokeja, piłeczka do unihokeja, koło hula-hop. Zawodnik prowadzi kijem piłeczkę do unihokeja, na półmetku zostawia piłkę razem z kijem w kole hula-hop, wraca na start. Kolejny zawodnik biegnie na półmetek, zabiera kij i prowadzi piłeczkę na linię
startu.

KLASA III
1. Przekładanie piłek z prawej na lewą stronę.
Przybory: 2 piłki nożne, 4 kółka ringo, stojak. Na sygnał zawodnik dobiega do piłki ułożonej w kółku ringo i przekłada ją z lewej strony na prawą do kółka ringo, to samo czyni z drugą piłką. Biegnie do półmetka, okrąża stojak i wracając przekłada piłki z prawej strony na lewą.

2. Skoki na piłce z uszami.
Przybory: piłki z uszami, stojak. Zawodnik przed linią startu siedzi na piłce trzymając ją za "uszy". Na sygnał zaczyna przemieszczać się skokami w kierunku półmetka, okrąża stojak i wraca w ten sam sposób. Za linią startu następuje przekazanie piłki i konkurencję powtarza kolejny zawodnik.

3. Przeskoki przez płotki.
Przybory: 2 małe płotki (wys. 30 cm), 1 duży płotek (wys. 62 cm), stojak. Zawodnik startuje na sygnał, wykonuje przeskok przez mały płotek, przejście pod dużym płotkiem i znów przeskok przez mały płotek. Obiega stojak na półmetku i wraca na linię startu, upoważniając do biegu kolejnego zawodnika. Płotki ustawione są w odległości co 3 metry.

4. Zamiana woreczka na piłkę tenisową.
Przybory: woreczek, piłka tenisowa, 2 kółka ringo. Zawodnik startuje trzymając woreczek, dobiega do półmetka, w wolnym kółku po lewej stronie zostawia woreczek, zabiera piłkę tenisową z kółka po prawej stronie i z linii wraca na start. Przekazuje ją kolejnemu zawodnikowi, który biegnie na półmetek, zostawia ją w wolnym kółku po prawej stronie, a zabiera woreczek z kółka po lewej stronie. Wraca na start i przekazuje kolejnemu uczestnikowi tej konkurencji,

KLASA IV
1. Zbieranie piłek tenisowych /wyznaczone pole 4m x4m/
Przybory i sprzęt: piłki tenisowe, kosz, ławeczki wyznaczające pole. Przebieg: sędzia wysypuje z kosza piłki (ok. 150 sztuk), na sygnał drużyna zbiera piłki i wkłada je do kosza. O zwyciestwie decyduje krótszy czas zbieranych piłek.Ustawienie początkowe: wszyscy zawodnicy stoją w miejscu wyznaczonym przez sędziego, po bokach "pola" z jednej strony dziewczynki, z drugiej chłopcy. Uwaga! Nie wolno zbierać piłek w koszulkę.

2. Skoki na piłce z uszami slalomem.
Przybory: piłki z uszami, 3 stojaki lub pachołki Przebieg: na sygnał zawodniczka siada na piłce, trzymając ją za "uszy" i skokami slalomem przemieszcza się w kierunku półmetka, okrąża półmetek, wraca na liniŁ startu, skacząc na piłce też? slalomem. Skoki rozpoczyna następny zawodnik. Uwaga! Slalom tworzą 3 stojaki lub pachołki, ustawione w odległości 3 metrów.

3. Wyścig z ułożeniem cyfr od 8 - 1
Przybory: piłki edukacyjne - komplet, ławeczki ustawione w kwadrat 4 x 4 m (jedna ławka ułożona jest na boku).
Przebieg: na sygnał pierwsza zawodniczka pokonuje dystans do miejsca, gdzie rozłożone są piłki edukacyjne, szuka piłki z cyfrą "8" i układa w wyznaczonym miejscu na odwróconej ławce, wraca na start, skąd wybiega następny zawodnik, który szuka cyfry "7" itd. Konkurencja kończy się, gdy zostanie ułożony ciąg cyfr od 8 do 1.

4. Bieg z przeskokami zawrotnymi przez ławeczkę
Przybory: ławeczka gimnastyczna, 2 kółka ringo, 2 piłki lekarskie 1 kg Przebieg: na sygnał zawodniczka dobiega do ławki ustawionej wzdłuż toru poruszania się, kładzie dłonie w połowie długości ławeczki tak, aby nogi nie wystawały poza ławkę i wykonuje trzy przeskoki zawrotne przez ławeczkę (ławeczka znajduje sie w połowie odległości od półmetka), następnie dobiega do dwóch kółek ringo znajdujących sie na półmetku w odległości ok. metra i przenosi piłkę lekarską z prawego kółeczka ringo na lewe; nastepnie wraca po prostej na linię startu, upoważniając do biegu następnego zawodnika, który wykonuje takie same czynności jak poprzedni, ale przenosi piłkę z lewej strony na prawą. Uwaga! Przeskoki przez ławeczke muszą być wykonane z odbicia obunóż.
Niech każdy spróbuje tych ćwiczeń, warto, można poznać smak sportu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto