Turniej Finałowy Mężczyzn XIV cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej.

wojtulat
wojtulat
W dniach 04-05.09.2010 na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi rozegrany został Turniej Finałowy Mężczyzn XIV cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej.

XIV Finał najstarszych w Polsce rozgrywek siatkówki plażowej po raz kolejny przyniósł wiele emocji i moc niespodzianek. W zawodach wystąpiło blisko 70 zawodników, w tym Mistrzowie Polski Seniorów Rafał Szternel i Damian Wojtasik, Wicemistrz Polski Tomasz Sińczak, a także Mistrz Świata U-19 Piotr Kantor, oraz Wicemistrzowie Europy U-18 Maciej Kosiak i Paweł Pełka oraz byli medaliści MP Michał Krymarys i Jarosław Sobczyński. Nie zabrakło również ogromnej rzeszy amatorów i sympatyków siatkówki plażowej, którzy niezwykle ambitnie i z ogromną determinacją bez kompleksów walczyli z najlepszymi.

Już pierwsze mecze pokazały, że w tym turnieju karty będą rozdawać podopieczni trenerów reprezentacji Polski – Sławomira Roberta, Andrzeja Piotrowskiego i Grzegorza Klimka. „Czarnym koniem” turnieju bez wątpienia byli Patryk Lampart i Łukasz Kaczmarek, którzy wyeliminowali doświadczone pary – Sińczak/Szternel oraz Krymarys/Sobczyński i ostatecznie zajęli czwarte miejsce, po porażce w małym finale z Piotrem Kantorem i Damianem Wojtasikiem.

Zwycięzcy turnieju mężczyzn

Zwycięzcą turnieju została para, która wkrótce będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy U-19 – Michał Makowski/Marek Leźnicki. Drugie miejsce zdobyli Maciej Kosiak i Paweł Pełka. Na szczególne słowa uznania zasłużył także Adam Chrobot, który pokonał ogromną konkurencję zawodników wyczynowych i został zwycięzcą rankingu XIV cyklu Turniejów o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Podczas dekoracji zwycięzców, nagrody w imieniu prezydenta miasta Łodzi wręczała Pani Luiza Staszczak-Gąsiorek – Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ.

Organizatorzy zawodów – Klub Sympatyków Piłki Siatkowej i Ognisko TKKF Dzikusy przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, kończąc rozgrywki plażowe, serdecznie zapraszają wszystkich do kontynuacji przygody z siatkówką w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki.