Tramwajowa Linia Turystyczna w Łodzi od 24 czerwca do 23 września wybrane kursy linii 43 A i 43 B w niedziele oraz święta będą obsługiwane taborem 5N +5ND, który pochodzi z lat 60.
Tzw. „enka” wyjeżdżać będzie z krańcówki przy ul. Północnej do Lutomierska o godz. 11.23. Kolejny kurs o godz. 14.53 będzie realizowany do Konstantynowa, a o godz. 17.23 tramwaj ponownie wyruszy z krańcówki przy ul. Północnej do Lutomierska.
Kursy w lipcu: 1.07, 8.07, 15.07, 22.07, 29.07
Kursy w sierpniu: 5.08, 12.08, 15.08, 19.08, 26.08
Kursy we wrześniu: 2.09, 9.09, 16.09, 23.09
Stare tramwaje w Łodzi z lat 40. XX w. na kolorowych fotografiach [ZDJĘCIA]
Wagon 5N, obsługujący Tramwajową Linię Turystyczną, został wyprodukowany w 1961 r. przez chorzowską fabrykę i w tym samym roku zaczął kursować po Łodzi z numerem 337.
Dodatkowe linie „rekreacyjne” T1, T2, T3 kursujące do 2 września 2018 r.
linia T1 (linia tramwajowa)
MARYSIN WARSZAWSKA – Warszawska, Łagiewnicka, Dolna, Zgierska, Nowomiejska, Legionów, Konstantynowska – ZDROWIE
Kursuje wyłącznie w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 18:00 co 20 minut.
linia T2 (linia autobusowa)
ARTURÓWEK – Skrzydlata, Warszawska, Rondo Powstańców 1863 r., Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Wojska Polskiego, Strykowska, Wycieczkowa, Okólna – ŁAGIEWNIKI
ŁAGIEWNIKI – Okólna, Wycieczkowa, Strykowska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Łagiewnicka, Warszawska, Skrzydlata – ARTURÓWEK
Kursuje wyłącznie w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 18:00 co 40 minut.
linia T3 (linia autobusowa)
DW. ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, Włókniarzy, Bandurskiego, Krzemieniecka, Konstantynowska, al. Unii Lubelskiej, Maratońska,
Bandurskiego, Włókniarzy, Karolewska – DW. ŁÓDŹ KALISKA
Kursuje wyłącznie w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 18:00 co 20 minut
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?